Таїланд вирішив купувати китайські танки замість українських

Український основний бойовий танк «Оплот»

Таїланд відмовився від контракту на поставку українських танків «Оплот», які виробляють на знаменитому харківському заводі ім. Малишева. Ринкова вартість однієї такої бойової машини, в залежності від комплектації, сягає $4-5 млн. Замість українських танків Таїланд буде тепер закуповувати китайські. Про такі плани заявив міністр оборони Таїланду Правит Вонгсумон, повідомляє Bangkok Post.

Міністр оборони Таїланду відвідав Китай і вибрав там виробника за кращим, на його думку, співвідношенням ціни і якості. Очікується, що Китай стане консультантом Таїланду з питань спільних інвестицій в танкобудування. Перший тайсько-китайський контракт підписано на поставку 28 танків VT-4 з можливістю збільшення кількості цих машин надалі.

За словами генерала Вонгсумона, основною проблемою в комплектації армії Таїланду танками став контракт з Україною, яка повинна була поставити тайській армії 49 танків «Оплот». Замовлення було узгоджене ще в 2011 році, але за станом на 2016 рік, тобто протягом 5-ти років, українська сторона надала Таїланду лише 20 бойових машин.

Після того, як почалися проблеми з постачанням, армійський комітет Таїланду, що приймає рішення про закупівлю техніки, вирішив скоротити кількість танків, придбаних в Україні і замість них придбати танки іншого виробника. Ситуація з поставками була обумовлена головним чином внутрішньою ситуацією в Україні, сказав міністр оборони.

Довідка. Український основний бойовий танк Т-84 «Оплот» є модернізацією танку Т-80УД «Береза» (основний бойовий танк виробництва СРСР, на озброєнні з 1987 року). Розробка Харківського конструкторського бюро з машинобудування імені О.О.Морозова. Випускається харківським підприємством «Завод імені В.О.Малишеваа». На озброєнні з 2015 року.

VT-4 — розробка китайської корпорації NORINCO, основний китайський танк після ZTZ, який почав поставлятися в армію з 2013 року. Китайська преса стверджує, що технології, використані при створенні VT-4, «навіть більш надійні», ніж у найсучаснішого російськго танка Т-14 «Армата».З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
  • 16.01.2017 at 10:11
    Посилання

    Ці заяви нічого не варті, офіційно ніхто контракт не розривав. Українські танки будуть поставлені у повному обсязі з незначною затримкою. Вже з наступного тижня на харківському заводі імені Малишева почнеться передача нової партії танків «Оплот» у рамках контракту з Королівством Таїланд. Про це офіційно повідомляє прес-служба державного підприємства «Укрспецекспорт». Робота тайської комісії з прийому чергової партії танків запланована з 16 січня. За погодженням сторін, строки поставки всієї партії були відсунуті до осені 2017 року. Таке рішення було ухвалене через військові дії на Сході України.

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *