Що ото за ОРДЛО?

Що ото за ОРДЛО?

ОРДЛО – євромайданний неологізм, абревіатура, що стрімко увійшла у чиновницький та журналістський обіг в «європейській» частині України і набула популярності з другої половини 2016 року. Офіційно розшифровується як «окремі райони Донецької та Луганської областей», неофіційно – на побутово-майданному рівні – як «окуповані райони Донецької та Луганської областей».

ОРДЛО — поняття в адміністративно-територіальному устрої майданної України, що об’єднує частину територій Донецької і Луганської областей, які не контролюються майданною владою. Межі цих територій були законодавчо визначені 17 березня 2015 року на основі лінії розмежування між «Збройними Силами України» і повстанцями – тобто збройними формуваннями самопроголошених повстанських республік (Донецька Народна Республіка і Луганська Народна Республіка) за станом на 19 вересня 2014 року (дата підписання Мінського меморандуму). В межі цих територій не були включені населені пункти, контроль над якими був втрачений порошенківськими військами після 19 вересня 2014 року – наприклад, місто Дебальцеве.

Популярність абревіатури ОРДЛО обумовлена, в першу чергу, тими змінами, що відбуваються у свідомості та політично-кар`єрному маневруванні ідеологів та активних учасників так званої «Європейської революції» («Революції Гідності») 2014 року. За кілька років «демократичного розвитку» і «соціального прогресу» України багатьом пристосуванцям стає зрозумілим, що «безальтернативність європейського вибору України» насправді не є такою вже й безальтернативною, а отже, заради збереження свого статусу та статків у подальших непередбачуваних обставинах було б розумніше демонструвати певну стриманість, поміркованість та обережність у словах.

Отож, найбільш хитрі та кмітливі ідеологи й пропагандисти Майдану поступово перестають називати східноукраїнських повстанців «терористами», «сепаратистами», «російськими військами», «найманцями» та «окупантами». Але й називати самопроголошені республіки їхніми самоназвами (ЛНР-ДНР, чи, не дай Боже, Новоросія!) теж поки що не можуть, щоб не бути звинувачуваними у повазі та симпатіях до «ворогів української нації».

Так, мабуть, якийсь креакл з «центру управління Майданом» і винайшов цілком толерантне рішення – ОРДЛО. «Окремі райони Донецької та Луганської областей» – звучить начебто цілком нейтрально. І у випадку, якщо «сепаратисти» прийдуть визволяти Київ та Львів від бандеро-нацистського жидо-олігархату, завжди можна буде, не ховаючи очей від сорому, радісно збрехати: «Брати! Ми ж ніколи не були дурними майдаунами – і сепарами вас ніколи не обзивали. Правда-правда! Зараз вам фейсбук покажемо. Слава ОРДЛО!»

Степан КомірникЗ поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
  • 31.03.2017 at 10:20
    Посилання

    [Коментар видалено модератором. Причина: невідповідність темі]

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *