Росія дозволила «українським інспекторам» провести перевірку військових частин в Ростовській області

Військовослужбовці Російської Армії

Майданна влада України офіційно запросила у Росії дозвіл на проведення військової інспекції на території РФ в рамках Віденського документу 2011 року про заходи зміцнення довіри та безпеки. Подібні заходи проводяться з метою визначення здійснюваної військової діяльності, про яку сторони домовлялися повідомляти одна одну. Росія надала дозвіл на проведення такої інспекції у регіоні, який визначила «українська сторона».

Міністерство оборони Російської Федерації повідомило, що «українським інспекторам» дозволено відвідати військові частини російської армії, дислоковані на території Ростовської області в період з 16 по 19 січня поточного року. «Російська Федерація дала згоду на дану інспекцію», — повідомив журналістам начальник російського національного Центру по зменшенню ядерної небезпеки Сергій Рижков. За його словами, «визначений Україною район розташований в Ростовській області і займає площу близько 16 тисяч квадратних кілометрів».

Спікер Міноброни України з питань «АТО» Олександр Мотузяник у ході брифінгу, що відбувся 15 січня у Києві, розповів подробиці майбутньої інспекції російських військових частин «українськими представниками».

«До складу інспекційної групи, як планується, увійдуть два представника від України, один представник від Канади і один представник від Королівства Данія. Інспектуванню підлягають території вказаного району Ростовської області Росії, яка безпосередньо прилягає до державного кордону України. В рамках інспектування буде, зокрема, отримання інформації від російських командирів підрозділів, планується здійснити вертолітний обліт. Також планується провести сухопутну перевірку зазначеного району. Метою цих заходів є перевірка наявності або ж відсутності військової діяльності частин і підрозділів ЗС РФ, про яку повинні повідомляти заздалегідь. За підсумками інспекції буде підготовлено офіційний звіт», — розповів Мотузяник.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *