Польща направить Києву ноту протесту у зв`язку із наругою над пам`ятником у Гуті-Пеняцькій

Зруйнований пам'ятний знак в селі Гута-Пеняцька Львівській області

У ніч на 10 січня невідомі зруйнували пам’ятний знак в селі Гута-Пеняцька Львівській області, встановлений у пам`ять поляків, загиблих від рук гітлерівських військ у 1944 році.

За словами першого заступника голови Бродівської РДА Володимира Адамца, пам’ятний знак, на якому були викарбувані імена загиблих у роки Другої світової війни, був знищений вночі. Невідомі розбили кувалдами хрест, який був частиною меморіалу, а також розфарбували дошки зі списками імен загиблих мирних жителів села в кольори українського прапора і прапора УПА з написом «СС». Правоохоронці оцінюють пошкодження монумента і встановлюють причетних до ацього злочину.

У лютому 1944 року у Гуті Пеняцькій нацисти знищили всі 172 будинки і вбили всіх місцевих жителів (за різними підрахунками, від 500 до 800 осіб, разом з жінками та дітьми). Врятуватися вдалося лише одному поляку, який зумів втекти. У домайданні часи вважалося, що жителів села Гута Пеняцька вбивали карателі з нацистської галичанської дивізії СС «Галичина», проте зараз прийнято вживати більш розмите визначення «гітлерівські війська» і пояснювати, що ця «військова операція» була спрямована проти «комуністичного підпілля» і «червоних партизан».

Голова «Українського інституту національної пам’яті» Володимир В’ятрович вважає знищення пам’ятника у Гуті Пеняцькій провокацією, спрямованою на загострення польсько-українських стосунків. «Пам’ятник, відкритий у 2009 році, став не лише виявом вшанування загиблих у 1944 мешканців села, але й символом участі третіх сил в розпалюванні конфлікту між нашими народами. Адже Гута Пеняцька ― польське село, знищене за наказом німецьких окупантів через провокації дислокованого тут загону радянських партизан, ― пояснює В’ятрович. ― Дії вандалів на українській території не просто схожі до вандалізму, який протягом останніх місяців ми спостерігали на українських цвинтарях в Польщі. Вони аналогічні і мають ту саму мету – розпалювання війни пам’ятників».

Міністерство закордонних справ Польщі заявило, що направить Києву ноту протесту. Варшава обурена оскверненням пам’ятника і буде вимагати розслідування цього злочину.

Нагадаємо, після масового постмайданного знищення пам`ятників, здійснюваного у рамках так званої декомунізації, в Україні різко почастішали акти вандалізму, скоєні по відношенню до інших історичних та культурних меморіалів. Зокрема, наприкінці минулого року в Ужгороді «націонал-реаолюціонери» осквернили пам`ятник жертвам Холокосту, в Умані осквернили уклінний хрест, потім залили кров`ю місцеву синагогу, у Києві при вході до парку Партизанської слави знівечили напис, присвячений героям Великої вітчизняної війни, а на Володимирській гірці розмалювали нацистською та націоналістичною символікою постамент пам`ятника святому рівноапостольному князю Володимимру Хрестителю,З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *