На порозі краху. Влада ставить на «червоне»?

За останні місяці ситуація на Донбасі серйозно загострилася

За останні місяці ситуація на Донбасі серйозно загострилася. Незважаючи на чинні угоди про перемир’я, обстріли прифронтових територій не припиняються ні на день. Практично щодня сторони повідомляють про вбитих і поранених у своїх лавах. У республіках заявляють, що з боку Збройних сил України почастішали спроби прорвати лінію оборони ЛДНР. З української сторони це заперечують і кажуть, що обстріли починаються виключно з боку ЛДНР, а солдати ЗСУ тільки вимушено відповідають.

Інформація про обстріл і масові порушення умов перемир’я з української сторони підтверджується як звітами ОБСЄ, так і самими українськими військовими та волонтерами, які заявляють про «успішний повзучий наступ» української армії та про захоплення нових територій на лінії розмежування. Таким чином, перемир’я, яке, по ідеї, повинно діяти на Донбасі вже більше року, стає все більш фіктивним, і ось-ось загрожує перетворитися на гарячу фазу протистояння.

Експерти передрікають, що найближчим часом українська влада буде навмисно всіляко розхитувати ситуацію на Донбасі. На думку політичного оглядача і журналіста Айка Халатяна, Київ піде на такий крок тільки для того, щоб не дати новій європейській і американській владі налагодити відносини з Росією. Після перемоги Дональда Трампа на виборах у Сполучених Штатах,у європейських країнах все активніше починає переважати тенденція лояльного ставлення до Москви, а антиросійська риторика сходить нанівець.

Президент Центру системного аналізу і прогнозування Ростислав Іщенко також пророкує посилення ескалації конфлікту, але вважає, що продиктоване воно буде не стільки самим Києвом, скільки з боку адміністрації президента США Барака Обами, який спробує будь-яким шляхом ускладнити ситуацію для Дональда Трампа.

Київська влада відчуває наближення свого кінця і розуміє, що в разі настання миру вона втратить важелі управління й буде притягнута до відповідальності. «Силою вирішити конфлікт неможливо, потрібно шукати компроміс. Але Порошенко і його поплічники на це не підуть ні за що. Відповідно Донбас добровільно не здасться. Для мирного врегулювання ситуації необхідно міняти на Печерських пагорбах політику і політиків. Перезавантаження – ось головний пункт мирних угод»,– запевняє український політик Володимир Олійник.

Військові експерти і політологи сходяться на думці, що найближчим часом з боку правлячого київського режиму варто очікувати серйозних провокацій і значної ескалації бойових дій на Донбасі. Судячи з усього, київський режим, усвідомлюючи наближення свого краху, готується зробити свою останню вирішальну ставку та поставити все на «червоне». А значить, знову можуть политись річки української крові в безглуздій і нещадній громадянській братовбивчій війні.

Олеся КосенкоЗ поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *