На Черкащині здійснено напад на православного священика. Під Одесою невідомі підпалили і розгромили православний храм та дитячу амбулаторію

На Черкащині здійснено напад на православного священика

На Черкащині відбулося жорстоке побиття священика Української Православної Церкви трьома особами, які називають себе «священнослужителями Української автокефальної православної церкви». В результаті нападу благочинний Катеринопільського округу, настоятель місцевого Михайло-Архангельського храму протоієрей Віктор Криванич потрапив у районну лікарню зі струсом мозку та численними тілесними ушкодженнями. За словами парафіян, так звані «священики з УАПЦ» вирішили відібрати храм, який звів отець Віктор разом із місцевою громадою. Відразу після нападу на отця Віктора один з «панотців УАПЦ» виклав у соціальній мережі світлину із закликом «врятувати Катеринопіль від московських окупантів».

У селі Нова Долина Овідіопольського району Одеської області невідомі в масках розгромили і підпалили храм Української Православної Церкви і дитячу амбулаторію. Про це повідомила прес-служба УПЦ.  Нападники практично повністю знищили амбулаторію загальної практики сімейної медицини, розбили все медичне обладнання, знищили близько 700 дитячих медичних карток. Зловмисники значно пошкодили і Преображенський храм, вогнем знищено частина церковного майна. Фахівці встановили десять місць підпалу приміщення.

В прес-службі зазначили, що це не перший випадок нападу на храми УПЦ протягом останніх днів. Так в ніч на 30 січня зловмисники обікрали два храми Білгород-Дністровського благочиння. Як повідомляє джерело СПЖ, із Свято-Андріївського храму села Андріївка та Свято-Казанського храму села Монаші було викрадено в цілому 4 000 грн. Правопорушники не обмежилися крадіжкою, осквернивши вівтар.

Вкрадені кошти мали бути передані в соціально-гуманітарний Центр допомоги при Одеській єпархії – один з найбільших центрів такого роду в Україні. Злодії викрали гроші, які парафіяни церков буквально по крихтах збирають для допомоги переселенцям зі Сходу України, для неймущих та хворіючих. Прес-секретар Одеської єпархії зазначив, що зловмисники порушили не лише громадянський, але й Божий закон.

Відмітимо, що за останні постмайданні роки у Одеській області від нападів та підпалів постраждало вже кілька десятків православних храмів. Поліція порушила кілька кримінальних справ, проте жоден злочинець досі не був притягнений до відповідальності.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *