Мир, діалог і співпраця. Молдавський приклад для України

Мир, діалог і співпраця. Молдавський приклад для України

Молдова поряд з Україною була учасницею програми «східне партнерство», організованої ЄС для пострадянських країн. Разом із Україною її підштовхували до угоди про Асоціацію з ЄС. Спочатку передбачалося навіть, що Україна разом із Молдовою отримає і безвізовий режим з ЄС.

Однак держпереворот і війна на Донбасі привели до трохи різних результатів «євроінтеграції» для України і Молдови. У 2014 році молдавани отримали від Євросоюзу «безвіз». А українська «майданна» кліка досі живе обіцянками. І воно, можливо, навіть на краще.

За цей час молдавани встигли насититися як «безвізом», так і іншими «принадами» євроінтеграції. Крім як дешева робоча сила, молдавани Європі не потрібні. Угода про Асоціацію та Зону вільної торгівлі з ЄС для Молдови, як і для України, виявилася суцільним обманом. Для продукції молдовських аграріїв і молдавських підприємств доступ на європейські ринки закритий жорсткими квотами та обмеженнями, і при цьому Молдова за багатьма позиціями втратила російський ринок. Країна не може вибратися з бідності.

Наситившись європейськими перспективами, молдавські громадяни на недавніх президентських виборах обрали главою держави соціаліста Ігоря Додона, який обіцяє налагодити відносини з Росією та переглянути кабальні угоди з Євросоюзом.

Новий глава держави обіцянки виконує. Розпочато процес примирення з Придністров’ям, був дуже плідним недавній візит Ігоря Додона в Москву. Новий президент Молдови навіть зняв прапор ЄС зі своєї резиденції, заявивши про намір скасувати Угоду про асоціацію з Євросоюзом і поліпшити економічні взаємини з Росією.

«Я вважаю, що ця угода для Молдови ніяких плюсів не дала… Ми втратили російський ринок, і, як це не дивно, наші обсяги експорту в Європейський союз теж впали», –зазначив Ігор Додон.

Про необхідність співпраці України з Росією кажуть і опоненти київської влади.

«Ми брати, ми повинні разом у цьому непростому світі вижити, вибудувати економічні відносини. Ріжуть по живому: підприємства, які зав’язані на російський ринок, зупинені. Треба сьогодні відновити відносини з Росією. Я вважаю, що це політика в національних інтересах України. А Київ проводить антинародну політику»,– заявив український політик Володимир Олійник.

Молдова, награвшись у геополітичні ігри і переконавшись, що нав’язана країні і народу євроінтеграція нічого крім економічної і політичної дестабілізації не принесла, задумалася про інтереси національної економіки. Навіть маючи безвізовий режим з ЄС, Молдова відмовляється від Асоціації з ЄС і починає відновлювати відносини і з Росією.

Але ж через помилкові надії на євроінтеграцію набагато гірша, ніж у Молдові, ситуація склалася в Україні. Після провалу «безвізу» і принизливих уточнень до Угоди про асоціацію цілком очевидно: євроінтеграційна ідея провалена, прозахідний «цивілізаційний вибір» завів країну в глухий кут. А це означає, що вектор зовнішньоекономічної інтеграції має бути переглянутий. Причому як можна швидше, поки євроінтегратори остаточно не розвалили країну.

Дорогомилівський районний суд Москви недавно визнав «євромайдан» кінця 2013 року – початку 2014 року державним переворотом. Суд встановив, що захоплення влади сталося в антиконституційний спосіб, а значить – всі нинішні органи влади в Україні, а також їх рішення є нелегітимними. У тому числі й рішення про підписання Угоди про асоціацію з ЄС і рішення про розірвання торгово-економічних зв’язків з РФ.

Оскільки «євромайданий» переворот проходив під гаслами євроінтеграції і підписання Угоди про Асоціацію з ЄС, Україні нерівноправна Угода обернулася національною катастрофою.

«Народ на«майдані»просто ввели в оману. Людям у лютому 2014 року твердили, що все відбувалося згідно з Конституцією: і повалення Віктора Януковича, і події на вулицях, і зміна влади. Тільки замість зміни влади відбулося захоплення влади. У результаті державний переворот призвів до зубожіння українців, громадянського конфлікту на Донбасі та колосального збагачення «євроінтеграторів»,– зазначає Володимир Олійник.

Навіть у Молдові, де євроінтеграція принесла «безвіз» з ЄС і не привела до громадянської війни – населення голосує за політиків, які проти нерівноправної євроінтеграції.

Тому Україні тим більше потрібно відмовитися від кабальної і вбивчої для національної єдності Асоціації з ЄС. Українська промисловість і сільське господарство можуть відродитися, якщо замість протоптування стежки на «ємний ринок ЄС» українські товари впевненим кроком повернуться на ринок Росії та інших країн ЄАЕС.

Валеріан ПідмогильнийЗ поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *