На майданній частині України готується проведення тотальної примусової українізації

Майданна влада готує черговий етап тотальної примусової українізації

Коли треба відволікти людей від усвідомлення катастрофічної ситуації, що склалася у всіх сферах життя суспільства, майданна влада завжди використовує перевірений прийом – створює штучні резонансні проблеми, які працюють на розкол суспільства і, в пропагандистському ракурсі, створюють видимість необхідності подальшого нарощування карального апарату і посилення репресій.

Від початку 2017 року в розкрутці знову активізуються такі теми як «російська агресія», «війна за звільнення Криму і Донбасу», патріотизм, національна свідомість і, звичайно ж, українська мова. Лише протягом останнього часу до українського парламенту були внесені цілих три законопроекти про державну мову. Усі ці проекти стосуються «врегулювання використання української мови» у державних органах, а також у сферах культури, освіти, виховної роботи, діяльності медіа тощо – законодавчо закріплюють винятковий статус української мови та фактично забороняють публічне використання мови російської.

19 січня у євромайданній Верховній Раді України було зареєстровано черговий проект Закону «Про державну мову», який буде заміною закону «Про засади державної мовної політики». Як повідомляється на сайті парламенту, авторами законопроекту № 5670 є понад 30 нардепів, зокрема, заступник голови ВР Оксана Сироїд, Леонід Ємець, Андрій Тетерук (обоє з фракції «Народний фронт»), Олександр Черненко (фракція «БПП»), Олег Березюк (фракція «Самопоміч»), Ігор Луценко та Іван Крулько (обоє з фракції «Батьківщина»), Євген Рибчинський (група «Воля народу»).

Відтепер українська мова може стати обов’язковою для всіх органів влади та місцевих адміністрацій, дитсадків, шкіл та вищих навчальних закладів. В університетах та інститутах в якості додаткової зможе використовуватися також одна з офіційних мов Європейського Союзу, аби не російська. Якщо закон приймуть, то всі фільми, концерти, вистави, культурно-мистецькі заходи стануть виключно україномовними або хоча б супроводжуватимуться субтитрами українською мовою. Двомовність в засобах масової інформації буде викоренено — українську мову зроблять обов’язковою для всіх медіа, а передачі на інших мовах, повинні будуть дублюватися або синхронно перекладатися, якщо хтось із учасників програми говоритиме на іншій мові. Електронні ЗМІ зобов’язані мати сторінку українською мовою, яка повинна завантажуватися користувачеві за замовчуванням. Навіть у сфері обслуговування (магазини, кафе, ресторани тощо) використання української мови стане обов’язковим.

Також планується створення додаткового спеціального контролюючого органу – інституту Уповноваженого із захисту державної мови, який буде призначатися Кабміном на 5 років.  Здійснювати контроль за виконанням громадянами «мовного законодавства» будуть так звані мовні інспектори, які матимуть повноваження складати відповідні протоколи про порушення і штрафувати громадян, що не дотримуються вимог «законодавства України».

За порушення Закону «Про державну мову» передбачений штраф у розмірі до 8500 грн., а за спроби «впровадження в Україні офіційної багатомовності» може загрожувати кримінальна відповідальність. Крім того, законопроектом передбачено кримінальну відповідальність за «публічне приниження чи зневажання державної мови». За таке порушення передбачено штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до 6 місяців, або позбавлення волі на строк до 3 років.

«Голова парламентського Комітету з питань культури і духовності» Микола Княжицький запевняє: «Нам важливо зробити закон дієвий, демократичний, такий, який підтримає більшість українців і міжнародні організації. Ми це зробимо».З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
 • 24.01.2017 at 18:38
  Посилання

  Зі статті 10 Конституції України: «В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України. Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування».

  Відповісти
 • 24.01.2017 at 19:17
  Посилання

  Глава ЛНР И.В.Плотницкий о шовинизме «по-украински»:

  «Украинская клика на днях внесла проект закона об исключительном статусе украинского языка, который фактически запрещает использование русского языка, даже в магазинах. Мы видим, что националистические взгляды на Украине исповедуют не только радикалы, но и так называемая действующая власть.

  Сегодня экономика Украины лежит в руинах, по всей линии фронта идут ожесточенные бои, гибнут люди. Однако Киевская хунта вместо того, чтобы решать существующие внутригосударственные проблемы, отыскала очередной корень бед, который, по их мнению, одним махом решит все государственные междоусобицы.

  В истории Украины такие попытки далеко не первые. Убедить своих сограждан, что Украина не Россия, политики этой страны пытались все годы своей независимости. Мы видим, что ни одно их действие не увенчалось успехом. Внесение более 30-ти депутатами Верховной рады Украины данного законопроекта является типичным проявлением фашистской идеологии о превосходстве одних наций над другими, а также проявлением расизма и великоукраинского шовинизма.

  В стране, где для подавляющего числа населения родным языком считается русский, запрет говорить на русском языке является языковым геноцидом. Характерно, что данный законопроект внесен депутатами от партии «Самопомощь», представляющей западно-украинский регион, где проживают потомки ОУН–УПА и Бандеры.

  Луганская Народная Республика была создана в результате борьбы народа Донбасса за право говорить на родном языке. У нас нет никакого сомнения, что наше противостояние в дальнейшем станет примером для населения других регионов Украины подняться на борьбу за право говорить на родном — русском языке».

  ЛуганскИнформЦентр
  24 января

  Відповісти
 • 25.01.2017 at 13:57
  Посилання

  Министерство иностранных дел Венгрии осудило принятие данного закона и заявило, что не потерпит ущемления прав венгров, проживающих на Украине. Реализация нового языкового закона может спрвоцировать конфликты в западных областях Украины, в местах компактного проживания не только венгров, но и русинов, румын, поляков. На юге новый закон ограничит права модаван, греков, татар. Кроме того, Украина может окончательно потеряет контроль над своими восточными областями. Совершенно очевидно, что по всей стране усилится недовольство русских. А власть на Украине и без того висит на волоске. Совершенно непонятно, в чьих интересах всё это делается.

  Відповісти
 • 25.01.2017 at 14:00
  Посилання

  И еще непонятно, что об этом скажут в Европе. Закон явно не соответствует европейским нормам.

  Відповісти
  • 26.01.2017 at 11:36
   Посилання

   Когда дело касается противостояния с Россией, соответствие “европейским нормам” не имеет никакого значения. В Европе скажут то, что говорят всегда – что мировое сообщество приветствует принятие Украиной европейских ценностей, что ЕС поддерживает евроатлантический курс развития Украины, что после “Революции Достоинства” Украина наконец-то стала свободной и независимой страной, что она существенно продвинулась в плане развития демократии и гражданских свобод.

   Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *