Майдан подав у суд на Росію через «фінансування тероризму» та «расову дискримінацію»

Майдан подав у суд на Росією через «фінансування тероризму» та «расову дискримінацію»

16 січня, в день звіту перед віце-президентом США Джо Байденом, президент Майдану Петро Порошенко доручив своєму «Міністерству закордонних справ» подати позов у Міжнародний суд ООН в Гаазі щодо «порушення Росією Конвенції ООН про протидію фінансуванню тероризму та Конвенції щодо ліквідації усіх форм расової дискримінації».

У позові стверджується, що Російська Федерація «порушує Конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму шляхом надання зброї та інших видів допомоги незаконним збройним формуванням, які вчинили низку актів тероризму на території України».

Крім того, зазначається, що Російська Федерація «порушує Конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, беручи участь в кампанії дискримінації щодо неросійських громад, які проживають на окупованій території Кримського півострова, зокрема, спільнот етнічних українців і кримських татар».

«В рамках незаконної агресії в Україні, Російська Федерація нехтує основоположними правами людини, якими наділений кожен громадянин України», – пояснив ситуацію «міністр закордонних справ України» Павло Клімкін.

«Ми намагалися врегулювати існуючі спори шляхом переговорів протягом більше двох років, але Росія не бажає припинити свої порушення міжнародного права. Тому ми подали позов до Міжнародного суду ООН з метою притягнення Російської Федерації до відповідальності за ці порушення і відновлення прав українського народу, гарантованих цими міжнародними договорами, учасником яких є Російська Федерація», – підкреслив Клімкін.

Майданна влада також звернулася до Міжнародного суду ООН з проханням «запровадити тимчасові заходи, спрямовані на запобігання продовженню порушень прав людини з боку Російської Федерації».З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *