Інструкція для жертв «правильномовної» бидлоти

Інструкція для жертв «правильномовної» бидлоти

Коротка інструкція з приводу того, що робити, якщо якесь бидло у магазині, ресторані чи на вулиці підходить і починає качати права, вимагаючи, щоб ви перейшли на державну чи будь яку іншу мову, або, скажімо, потенційний шеф відмовляє вам у роботі тому, що ви розмовляєте «не тією мовою».

Посилайтеся на статті 10, 11, 12 та 24 Конституції України, а також на статтю 18 Закону “Про засади державної мовної політики” (мова економічної і соціальної діяльності :

1. В економічній і соціальній діяльності державних підприємств, установ та організацій основною мовою є державна мова, а також вільно використовуються російська та інші регіональні мови або мови меншин.

2. В економічній і соціальній діяльності об’єднань громадян, приватних підприємств, установ та організацій, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності та фізичних осіб вільно використовуються державна мова, регіональні мови або мови меншин, інші мови.

3. У внутрішніх правилах підприємств, установ та організацій будь-якої форми власності забороняється прийняття будь-яких положень, що виключають або обмежують у спілкуванні співробітників використання державної мови, російської, інших регіональних мов або мови меншин. В роботі підприємств можуть використовуватися й інші мови.)

Якщо не подіяло – тицяйте в обличчя статтею 161 Кримінального кодексу України:

1. Умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності або образа почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями, а також пряме чи непряме обмеження прав або встановлення прямих чи непрямих привілеїв громадян за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками, караються штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

2. Ті самі дії, поєднані з насильством, обманом чи погрозами, а також вчинені службовою особою, караються виправними роботами на строк до двох років або позбавленням волі на строк до п’яти років.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, які були вчинені організованою групою осіб або спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, -караються позбавленням волі на строк від двох до п’яти років).

Коли ви відчуваєте, що вам у цьому конфлікті може загрожувати фізична небезпека, якщо вам погрожують, і словами ситуацію не вирішити – спокійно викликайте поліцію. А потім пишіть заяви про порушення щодо вас законності.

Юлія Малькіна-БогуславськаЗ поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
  • 30.01.2017 at 10:47
    Посилання

    Закони то чудово, але сьогодні в Україні вони майже нічого не вирішують. Майданні “європейці” як чхали на закони так і чхають. Допомогти тут може лише наша небайдужість, громадська солідарність у протистоянні націонал-ідіотам.

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *