День соборності. Що святкували?

День соборності, 2017

Напередодні в Україні відзначався День соборності та єдності. Це свято, що символізує об’єднання розрізнених земель у єдину і неподільну Україну, вперше було введене екс-президентом Леонідом Кучмою в 1999 році – на честь подій 1919-го, коли дві українські республіки вирішили об’єднатися в єдине ціле. Правда, незабаром УНР і ЗУНР перестали існувати: перша потрапила під юрисдикцію радянської влади, а другу переділили між собою Румунія, Польща та Чехословаччина. Спроба стати єдиною державою зазнала нищівного фіаско, але «демократи» вважають її прикладом для наслідування. Петро Порошенко, виступаючи з нагоди свята, знову дав зрозуміти, що як і раніше залишається прихильником унітарної країни.

«Соборність – не тільки спільна територія. Це і духовна єдність, спільні цінності, спільні ідеали, устремління. Це велика міцна родина всіх громадян України», – заявив у своїй промові Порошенко.

Про яку духовну єдність може йтися в країні, де замість обіцяної демократії і свободи слова править диктатура, де одна половина країни оголошена «ворогами», а друга – ховається від мобілізації, де влада захоплена шляхом збройного перевороту? Про яку соборність може йтися, якщо, згідно з опитуваннями, близько 70% населення мріє виїхати зі своєї країни назавжди?! Яку єдність святкує країна, що розривається кривавою громадянською війною, де вже загинуло понад 10 тисяч осіб, причому, до цього дня люди продовжують гинути під обстрілами?!

Жахливе руйнування держави, втрата залишків суверенітету та знищення власного народу з кожним днем усе більше посилюються. Війна і ненависть стали головними ознаками постмайданної України і тією силою, яка утримує чинний режим при владі. «Ті, хто захопив владу, і їх пачкуни з лояльних мас-медіа зробили все, щоб поглумитися над минулим, знищити сьогодення і позбавити надії на майбутнє. Робили і роблять все, щоб розділити та посварити людей. Ти або раб, або ворог. На могилах предків станцюють «в’ятровичі», у твоїй генетиці засумніваються «нищуки», твоїх дітей змусять шукати щастя за кордоном «парубії», незгодних посадять «авакови-луценки», а «п’ятаки» розкажуть чому це все треба терпіти… Ось така «соборність»… Дивлячись на нинішній режим, розумієш: пекло на землі існує», – пише на своїй сторінці у Фейсбуці екс-міністр юстиції України Олена Лукаш.

Сьогодні будь-хто, хто посмів публічно виступити із закликами до пошуку компромісу і примирення, відразу ж оголошується «ворогом народу» і «агентом Кремля». Нинішні так звані українські політичні еліти навіть не зацікавлені в реінтеграції Донбасу. Вони мріють повернути під свій контроль території, але не народ. «У мене немає впевненості, що нинішні українські еліти хочуть інтеграції Донбасу. Це 3 млн дуже нелояльних виборців, які можуть кардинально перекроїти електоральну карту України. Велике питання: чи хоче бачити цих виборців радикально налаштована частина еліт. Території – так, економічні ресурси регіону – так. Людей, які там живуть, – питання», – каже політичний експерт, директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник.

Ця страшна війна розростається і розповзається всією Україною. Країна стоїть на порозі глобального вибуху та бійні «всіх проти всіх». Це пекло не закінчиться доти, поки не буде відновлена державність і закон. Першим кроком до цього може стати рішення Дорогомилівського суду Москви, який 27 грудня 2016 року визнав державним переворотом події 2014 року, що відбулися в Україні. Ініціатор судового позову, український політик і заслужений юрист України Володимир Олійник каже, що в першу чергу українці повинні знати, що в лютому 2014 року у всіх громадян країни відібрали конституційне право обирати свою владу за законом. «Потрібно обов’язково донести це рішення до українського суспільства – воно ж не знало, що події в лютому 2014 року відбувалися шляхом держперевороту. Далі буду звертатися і в ЄСПЛ, і до Венеціанської комісії, і в Конституційний суд України, і будемо підключати українців – це спільна справа, а не персонально Олійника», – переконує політик.

Київська влада прийшла незаконним шляхом та зробила ненависть і розбрат своєю головною ідеологією. А тому врятувати себе і країну українці можуть лише, відмовившись від риторики війни і ненависті та повернувшись до принципів рівноправності і справедливості. Україні потрібен мир, а потім будуть і свята.

Олеся КосенкоЗ поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *