Чому саме зараз відбувається чергове загострення збройного конфлікту на Донбасі і кому воно вигідне?

Чому саме зараз відбувається чергове загострення збройного конфлікту на Донбасі і кому воно вигідне?

На сході України знову загострення. Донбас здригається від вибухів. Знову під обстрілами житлові квартали, будинки, лікарні та школи. За останні три доби під масовані артилерійські удари потрапили Авдіївка, Донецьк, Макіївка, Горлівка, Ясинувата й південні села ДНР. Двоє мирних жителів загинуло, ще четверо отримали поранення.

А тим часом українські ЗМІ повідомляють про «переможні» бої української армії і про захоплення нових «сірих зон». При цьому українські журналісти навіть не приховують, що ЗСУ активно використовують озброєння, якого, згідно з тими ж Мінським угодами, не має бути на передовій.

Київська влада звинувачує в ескалації конфлікту республіки Донбасу і подає себе як невинну жертву «агресії», хоча очевидно, що саме українські війська провокують загострення, намагаючись зайняти стратегічно важливі об’єкти в «сірій зоні».

Судячи з усього, Київ робить все можливе для відновлення повномасштабних бойових дій. Але навіщо українська сторона знову провокує «велику війну»? У Києві ж не можуть не розуміти, що вирішити конфлікт на Донбасі силовим методом просто неможливо. Так навіщо тоді знову безглуздо проливати кров, штовхаючи українську армію в наступ і обстрілюючи житлові квартали Донбасу?

На думку експертів, нинішні агресивні дії українського командування обумовлені розумінням того, що найближчим часом очікуються різкі зміни світової політики щодо України. Зі зміною команди в Білому домі більше не варто розраховувати на колишню дружню підтримку Вашингтона. І тому Порошенко йде ва-банк, намагаючись відновити свою значимість у очах Заходу шляхом відновлення масштабних бойових дій на Донбасі.

«Київ всерйоз схвильований тим, що Україна випала з світових новин. Тому намагається загострити ситуацію. Але при цьому він грає з вогнем. Якщо ДНР почне відповідати і конфлікт знову стане широкомасштабним, західні господарі Порошенка цього разу по голівці його не гладитимуть – Меркель найменше зацікавлена в тому, щоб перед німецькими виборами знову спалахнув український конфлікт», – висловив свою думку політолог Володимир Корнілов.

Політолог Руслан Бортник також пов’язав сьогоднішні події під Донецьком з формуванням нової політики США. “Триває процес формування нової американської політики й окремі сили намагаються дискредитувати одне одного в очах американців, доводячи, чия позиція сильніша. Крім того, багатьом вигідно інтенсифікувати конфлікт на Сході, щоб активізувати електорат”, – пояснює експерт.

Київський режим втрачає останні шанси на підтримку як з боку Америки, так і з боку Європи. Розуміючи, що скоро настане час «Х», українська влада намагається знову підпалити полум’я війни, сподіваючись останнім наступальним акордом спровокувати республіки на відповідні акції, щоб представити це як «агресію» і підняти свою цінність в очах Заходу.

«Перш за все, таким чином Порошенко намагається підвищити свої ставки в цій великій політичній грі. Для нього абсолютно очевидно, що історії України в тому вигляді, в якому вона була при адміністрації Обами, більше не буде. У зв’язку з цим у Порошенка залишається тільки один варіант – це переможна війна. Мабуть, ці дні, які відведені на «перезмінку» адміністрації, він буде дуже активно використовувати», – вважає публіцист Армен Гаспарян.

У республіках також переконані, що загострення на фронті – це спроба Петра Порошенка продати себе подорожче новій американській адміністрації. «Україні необхідна збройна провокація, яку вона і здійснює з метою привернення уваги міжнародних союзників. Зараз Україні важливо продати себе подорожче вже новій адміністрації США. Їй потрібен не наступ, а масштабна озброєна провокація. От як Порошенко їздив Європою з обшивкою автобуса, так щось подібне треба й зараз, щоб їздити з цим в США», – каже депутат парламенту ДНР Мирослав Руденко.

Крім того, владі вигідне нагнітання ситуації в зоні конфлікту, оскільки це дає можливість відвернути населення країни від дуже гострих економічних питань, які загрожують ось-ось вибухнути масштабними протестами та бунтами.

Але все це лише агонія вмираючого режиму, який з останніх сил намагається втриматися при владі. Маятник вже хитнувся назад, і попереду «патріотів» чекає неминучий крах і міжнародний трибунал. Першим кроком до цього стало недавнє рішення Дорогомилівського суду міста Москви про визнання подій 2014 року в Україні держпереворотом. Факт захоплення влади вже доведений судом і надалі буде використаний для звернень до Венеціанської комісії та в міжнародні інстанції. «Рішення суду на підставі свідчень, на підставі письмових доказів, відеоматеріалів дало відповідь – це був державний переворот», – твердить ініціатор позову, український політик Володимир Олійник.

Ті, хто нині називає себе українським урядом, захопили владу незаконним шляхом і розв’язали в країні громадянську війну, в результаті якої загинуло понад 10 тисяч українців. Але дуже скоро їм доведеться відповісти за всі діяння та повернути владу народу.

Валеріан ПідмогильнийЗ поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *