На прохання Церкви до Дня Святого Миколая повстанці звільнили з полону солдата «ЗСУ»

За сприяння Церкви звільнено з полону військовослужбовця «ЗСУ»

Напередодні Дня святого Миколая, у Донецьку, за сприяння Святішого Патріарха Кирила та Блаженнішого митрополита Онуфрія з полону було звільнено військовослужбовця «ЗСУ» Тараса Колодія, що перебував в полоні у повстанців майже два роки. 

26-річний Колодій родом зі Львова. Євромайданна влада мобілізувала хлопця в серпні 2014 року. Служив десантником у 80-й аеромобільній бригаді у Костянтинівці, потім приймав участь у боях за донецький аеропорт. Там рік тому потрапив у полон до ополченців. Учора він був переданий «українській стороні» на контрольному пункті Оленівка-Волноваха.

«Наші священики є по всій території Донецької області. Тому вдалося домовитися, щоб до свята святого Миколая можна було визволити хоча б одного українського військового. Ми нікого не обмінювали. Ми просто домовилися, щоб його відпустили», – розповів єпископ Ірпінський Климент (Вечеря).

Як повідомляє Синодальний відділ із взаємин Церкви з суспільством та ЗМІ, з проханням про сприяння у звільненні Тараса Колодія на адресу Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила звернувся Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший митрополит Київський і всієї України Онуфрій, до якого, в свою чергу, звернулися рідні військовослужбовця».

Святіший Патріарх підтримав клопотання Блаженнішого митрополита Онуфрія і звернувся із проханням до осіб, від яких залежало позитивне рішення по даному питанню.

«Звільнення Тараса Колодія є результатом миротворчого участі Церкви у вирішенні конфлікту на Україні, а також свідчить про високий авторитет Української Православної Церкви, ― підкреслюється в заяві Синодального відділу. – Звільнення полоненого відбулося без попередніх умов як акт доброї волі».

У документі наголошується, що звернення до морального авторитету Української Православної Церкви, яка об’єднує українців по обидві сторони протистояння, є реальним засобом досягнення національного примирення на Україні.

У заяві повідомляється, що Руська Православна Церква молиться про припинення братовбивчого протистояння на Україні і виступає за якнайшвидше звільнення полонених обома сторонами конфлікту.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *