В Україні на державному рівні будуть масштабно відзначати 500-річчя протестантської Реформації

В Україні на державному рівні будуть масштабно відзначати 500-річчя Реформації

Кабінет міністрів України затвердив план заходів з підготовки та відзначення в Україні 500-річчя Реформації. Про це повідомляє Урядовий портал. Відповідний проект розпорядження був схвалений на засіданні Уряду 7 грудня 2016 року.

Реформація (від лат. reformatio — перетворення, виправлення) — церковно-релігійний та суспільно-політичний рух в країнах Західної та Центральної Європи у XVI столітті – боротьба частини колишніх католиків (протестантів) проти Католицької церкви і папської влади заради «повернення до біблійних першоджерел християнства» (у аматорсько-сектантському, або навіть у відверто антихристиянському трактуванні цих першоджерел).

Зазвичай, Реформацію пов’язують з іменами проповідників Мартіна Лютера, Жана Кальвіна та Ульріха Цвінглі — і називають протестантською, лютеранською, кальвіністською або євангелічною. Передумовою до Реформації була криза папства у 14–15 ст. — так звана західна схизма. Безпосереднім початком Реформації вважають розповсюдження Лютером персональних листів-звернень, в яких він доводив, що Спасіння та Божа милість досягаються завдяки Вірі, а не сповіді в гріхах. Загальним суспільним поштовхом стала публікація латинською 25 жовтня 1517 року в місті Віттенберзі заклику до теологічної дискусії у вигляді 95 тез, в яких йшлося про гріх та кару, і особливо критикувалась торгівля індульгенціями. Ініційований Мартіном Лютером, церковно-релігійний рух спричинив розрив єдності західноєвропейської церкви, появу національних церковних спільнот, виникнення нової теології протестантизму та тисяч протестантських сект по всьому світі.

«На 2017 рік припадає ювілейна дата — 500 років Реформаційного руху в Європі. В більшості європейських країн заплановані масштабні святкування цієї дати. На міжнародній арені українські протестанти разом зі своїми одновірцями з інших держав-партнерів були й залишаються потужним джерелом популяризації та лобіювання інтересів нашої держави. Враховуючи вищезазначене та значний позитивний внесок протестантської спільноти Україні в суспільний розвиток, наша держава не може бути осторонь цієї знаменної події», – відзначила під час презентації плану заступник Міністра культури Тамара Мазур.

«Ідеї Реформації символізували на українських землях новий етап розвитку освіти, науки, книгодрукування, утвердження самодостатності рідної мови, ідеї віротерпимості та свободи совісті. В сьогоденні вони знаходять нові тлумачення в контексті спільного взаємообумовленого розвитку глобальних трансформацій та національних культур. Рецепція Україною культури Реформації значною мірою змінила вектор розвитку її суспільства, заклала підвалини толерантності й плюралізму його релігійно-культурного життя та стала невід’ємною складовою національної історії та релігійної мапи України. Окрім того, протестантські релігійні організації достатньо широко представлені в нашій державі та посідають вагоме місце у громадському секторі».

Заступник Міністра культури зазначила, що протестантські організації активно беруть участь у міжрелігійних та міжконфесійних об’єднаннях і проявляють високу громадську активність в консультативно-дорадчих об’єднаннях при вищих органах виконавчої влади. Зокрема, такі об’єднання діють при Кабінеті Міністрів України, у Міністерстві культури України, Міністерстві освіти і науки України, Міністерстві оборони України, Міністерстві закордонних справ України, Міністерстві внутрішніх справ України, Міністерстві охорони здоров’я України тощо.

Тамара Мазур також відзначила, що «держава високо цінує діяльність протестантських організацій», зокрема у соціальній сфері , в наданні допомоги вимушеним переселенцям та учасникам «антитерористичної операції» («АТО»).

Згідно із затвердженим Планом заходів, урочистості з нагоди 500-річчя протестантської Реформації триватимуть в Україні протягом 2017 року. Зокрема, запланована низка тематичних наукових конференцій, симпозіумів, круглих столів, семінарів, інших наукових та просвітницьких заходів. У навчальних закладах відбудуться тематичні заходи з висвітлення історії Реформації. На загальнонаціональному суспільному телеканалі відбудеться трансляція циклів тематичних теле- та радіопередач, демонстрація відповідних документальних і художніх фільмів, присвячених історії протестантського розколу.

У Києві за участю представників протестантських релігійних організацій буде проведено Фестиваль християнської музики та співу. У с. Пересопниця Рівненської області в травні 2017 року відбудеться «Духовний національний собор», а також на жовтень 2017 року заплановано проведення на Хмельниччині Всеукраїнської науково-практичної конференції «Релігія і церква як чинник історичних та суспільних процесів Східної Європи».

До 500-річчя Реформації також будуть підготовлені та випущені наукові, науково-популярні праці та твори діячів Реформації, створені музейні експозиції, відбудеться випуск пам’ятної монети та конверта з оригінальною маркою.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *