Угорська громада Закарпаття знову вимагає територіальної автономії

Угорська громада Закарпаття знову вимагає територіальної автономії

Угорська громада Закарпаття виступила за створення угорської територіальної автономії у складі України. З такою вимогою представники громади звернулися до Києва на засіданні, що відбувся в Ужгороді за участі депутатів та представників громадськості, повідомляють українські ЗМІ.

Делегатами заходу був складений і направлений до Києва проект договору про розмежування повноважень з Кабміном України. Делегати вважають, що цей документ допоможе законно створити угорську автономну територію.

Вимоги угорців — квота у 20% на представництво у Закарпатській облраді, збільшення кількості передач угорською мовою на обласному телеканалі «Тиса 1» і встановлення стандартів на обов’язкове викладання угорської в навчальних закладах усіх рівнів. Крім того, громада зажадала створити Комітет у закордонних справах, завданням якого буде представлення інтересів закарпатських угорців за кордоном.

«Ми пропонуємо Києву укласти даний договір про розмежування повноважень, який дозволить угорському населенню гідно жити в Україні», — зазначив депутат Виноградівської райради Михайло Світлик. Він також додав, що місцеві угорці підтримують думку, висловлену головою Закарпатської облради Михайлом Ривисом, про «існування об’єктивних передумов для можливого виходу зі складу України». «Якщо Київ хоче бачити регіон у складі держави, ми вимагаємо 20%-ої квоти представників угорських громад у Закарпатській облраді, а також — телемовлення угорською мовою», — каже депутат.

Його колега з Ужгородської райради Павло Вереш уточнив, що угорська мова має бути обов’язковою для викладання в системі освіти, починаючи з 1-го класу.

За словами ще одного народного обранця, Степана Гала, «угорське населення має законне право на подання власних інтересів на міжнародній арені», чим займеться заснований Комітет у закордонних справах.

Учасники заходу наголосили, що дія договору про автономію повинна поширюватися на весь Закарпатський регіон, так як значну частину населення там складають угорці.

Нагадаємо, вимоги про надання автономії Закарпатському краю і навіть загрози виходу Закарпатської області зі складу України вже озвучувалися і раніше. Зокрема, із такими заявами виступав голова Закарпатської облради Михайло Ривис, коли вимагав від Києва збільшення дотацій на розвиток обласної інфраструктури.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *