Суд визнав події «Революції Гідності» 2014 року державним переворотом в Україні

Суд визнав події «Революції Гідності» 2014 року державним переворотом в Україні

У вівторок, 27 грудня, Дорогомілівській суд Москви визнав події «Революції Гідності» 2014 року державним переворотом, задовольнивши відповідний позов колишнього депутата Верховної Ради України Володимира Олійника. В ході процесу були допитані вищі керівники України, які залишили свої пости в результаті насильницької зміни влади.

Судовий вердикт був винесений на основі свідчень позивача Володимира Олійника та колишніх високопоставлених чиновників України, які керували адміністрацією президента, Генпрокуратурою, МВС і Службою безпеки країни. За словами Олійника, штаб демонстрантів перебував у будівлі американського дипвідомства. «У посольстві США діяв штаб «майдану», — стверджує він. Екс-депутат назвав захоплення адміністративних будівель, неконституційні зміни законодавства та відсторонення керівництва країни від влади основними ознаками держперевороту. Крім цього свідки підкреслили, що протестувальниками керували інструктори з Грузії, Прибалтики та Польщі. Так, за словами екс-глави адміністрації президента України Андрія Клюєва, снайпери на Майдані «були організовані представниками Грузії, були снайпери з Прибалтики».

Ініціатор позову екс-депутат Володимир Олійник розповів про подальші кроки, які має намір здійснити у зв’язку з винесеним судовим рішенням. За словами політика, вердикт суду набуде чинності через місяць. «Далі ми повинні з цим цілісним документом ознайомити українське суспільство. Реально український народ не розумів, що відбулися антиконституційні дії. Тому що лідери “майдану”, європейські лідери переконували українське суспільство, що все, що відбувається на Україні — в рамках чинної Конституції. Це перше. Ми будемо звертатися до Венеціанської комісії з проханням дати юридичний висновок на ті зміни, які були внесені в Конституцію у лютому 2014 року. Ймовірно, через ОБСЄ, оскільки суб’єктами звернення не можуть бути громадяни».

Позовач також заявив, що планує звернутися до українських народних депутатів з проханням зробити подання до Конституційного суду України. «Треба зібрати 45 підписів. Ми також будемо подавати звернення в суди загальної юрисдикції європейських країн. Не було б війни, розколу в суспільстві, Україна не втратила б Крим, якби, по-перше, не було державного перевороту, а по-друге, була б реалізована угода від 21 лютого 2014 року. Тобто сьогодні лежить не тільки політична, але і правова відповідальність на трьох міністрах закордонних справ, які виступили гарантами підписання і реалізації цієї угоди», — резюмував Володимир Олійник.

Спікер парламенту Новоросії, колишній депутат Верховної Ради України Олег Царьов заявив, що рішення суду про визнання Майдану державним переворотом може призвести до перегляду відносин Москви і Києва. «Будемо сподіватися, що це не перший суд, і наступним буде рішення суду про визнання винними тих, хто організував переворот. І хотілося б, щоб цей суд відбувся на території України. А наслідки цього рішення такі, що російська влада може переглянути свої домовленості і відносини з українською владою», — підкреслив він.

В свою чергу, представники євромайданої влади запевняють, що судове рішення про визнання «Революції Гідності» 2014 року державним переворотом для України «не несе ніяких юридичних наслідків». Зокрема, у цьому намагається переконати українців перший заступник майданного Мін’юсту Наталія Севостьянова. «Кишеньковий суд пана Путіна розглянув це питання і виніс це рішення, яке йому було зазначено винести, а для нас воно не має жодних правових наслідків і навіть тут нема на що реагувати», — заявила Севостьянова. Також вона назвала рішення суду «одним з актів російської пропаганди».З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
  • 29.12.2016 at 16:07
    Посилання

    Решение московского суда автоматически действительно для 12 стран, подписавших Конвенцию стран СНГ о правовой помощи. Это Беларусь, Армениея, Украина, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан, Казахстан, Кыргызстан, Молдова, Азербайджан, Грузия и Российская Федерация. Кроме того, учитывать решение российского суда теперь будут вынуждены и суды международной юрисдикции при рассмотрениии исков, касающихся Украины.

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *