Ракетні стрільби «ЗСУ» поблизу Крима ледь не призвели до збройного конфлікту з Росією

Ракетні стрільби «ЗСУ» поблизу Крима ледь не призвели до збройного конфлікту з Росією

1 та 2 грудня на півдні України, в Херсонській області, порошенківські війська проводили військові навчання, під час яких відбулися льотні випробування зенітних керованих ракет середньої дальності комплексів ППО С-300 (радянська зенітно-ракетна система середнього радіусу дії, прийнята на озброєння з 1979 року). За офіційними повідомленнями з Києва, у перший день навчань було проведено 16 пусків ракет, всі цілі уражено вдало. На другий день навчань стрільб не було через несприятливі погодні умови.

Особливістю цих навчань було те, що польотна зона, визначена порошенківським військовим командуванням, охоплювала спірні території у безпосередній близкості до Кримського півострова, який за українським законодавством є частиною України, а за російським – частиною Південного федерального округу Російської Федерації.

Майданна влада заздалегідь попередила про закриття повітряного простору у чорноморській акваторії на період військових навчань. В свою чергу, Росія вимоги про закриття зони не виконала і заявила протест у зв`язку із можливим порушенням державного кордону «українськими» ракетами. На рівні МЗС РФ стрільби в повітряному просторі Росії були оцінені як провокація. «З приводу навчань із пусками ракет я хочу сказати, що це чергова великомасштабна провокація української влади, спрямована на ескалацію конфлікту між Україною і РФ», – сказала представник МЗС РФ Марія Захарова. За її словами, провокація розрахована на те, щоб домогтися «жорсткої реакції з боку РФ» заради нагнітання напруженості і привертання до себе уваги західних партнерів.

В проамерикано-майданних ЗМІ одразу почалося активне обговорення можливої реакції Росії на пуски ракет в її бік. Навіть ще не отримавши ніяких офіційних паперів від Росії, майданні функціонери почали нагнітати істерію про загрозу ракетного удару з боку «окупанта» і заявляти про те, що «Крим – це Україна», а отже «пуски ракет відбуватимуться на українській території», «питати дозволу ні в кого не будемо» і «незважаючи на погрози країни-агресора, міняти свої плани не станемо».

Зокрема, речник Міністерства оборони України з питань «АТО» Андрій Лисенко наголосив, що погрози не можуть стати на заваді планам України щодо військових навчань. “Україна – суверенна правова держава. Всі бойові навчання та випробування відбуваються в суворо плановому порядку. Все, що стосується міжнародних договорів та попереджень, Україна виконує у відповідності до цих норм. І все, що заплановано, буде обов’язково проведено”, – сказав він.

Згодом стало відомо про письмове попередження Міністерства оборони Росії, надіслане майданному оборонному відомству з приводу запланованих ракетних стрільб поблизу Криму. “Міністерство оборони РФ попереджає, що у випадку виявлення ракет, які стартували в зазначеному районі, вони будуть знищуватися силами протиповітряної оборони Збройних Сил РФ”, – сказано в листі. “У разі якщо ракети створять загрозу російським об’єктам, що перебувають у даному районі території РФ (на суші, на морі і в повітряному просторі), будуть завдані удари для знищення засобів їхнього пуску”, – додали в Міноборони Росії.

30 листопада кораблі Чорноморського флоту РФ, інтегровані в систему ППО Південного військового округу, вийшли в море і зайняли позиції на західному узбережжі півострова. Дислоковані в Криму з’єднання ППО РФ були переведені на посилений режим служби (у 2014-2015 роках Росія розмістила на півострові ракетно-гарматний комплекс «Панцир» і зенітні ракетні комплекси С-300 і С-400 – вони здатні вражати всі види повітряних цілей, а розміщені в Криму оперативно-тактичні комплекси «Іскандер» — здатні знищувати будь-які наземні цілі на території України).

Після цього міністр оборони України Степан Полторак назвав Росію «непередбачуваною країною, від якої можна чекати чого завгодно», а вранці 1 грудня начальник прес-центру повітряного командування «Південь» Володимир Крижанівський заявив, що Київ прийняв рішення про зменшення польотної зони для своїх ракет, посунувши її на 27-30 км від північно-західного узбережжя Криму, тобто за межі територіальних вод Росії (22,2 км від берега).З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *