Президент Росії вважає, що Євросоюз повинен щонайшвидше надати громадянам України безвіз і можливість працювати в ЄС

Президент Росії Володимир Путін запропонував Євросоюзу щонайшвидше надати громадянам України безвіз і можливість легально працювати в ЄС

Сьогодні в Центрі міжнародної торгівлі на Краснопресненській набережній Москви президент Російської Федерації Володимир Володимирович Путін провів щорічну, 12-ю за рахунком, велику прес-конференцію, в ході якої відповів на питання з внутрішньої та міжнародної проблематики. Цього року на захід було акредитовано рекордну кількість журналістів – понад 1,4 тис. осіб. Серед тем, які підіймали присутні були також і питання російсько-українських відносин, ситуація в Криму та на Сході України.

Володимир Путін в черговий раз заявив, що Росія не має відношення до кривавих подій в Україні. Причини того, що сталося, слід шукати в діях західних політиків. «Замість того, щоб засудити антиконституційний переворот, Західні країни його підтримали», – зазначив Путін.

Президент Росії нагадав про те, як виникли санкції Європейського союзу, націлені проти Росії, і заявив, що в основі трагедії в Україні лежить неможливість узгодження позиції щодо асоціації Україна-ЄС. «Давайте подивимося на те, що сталося, що привело нас до такого стану. Спочатку наші європейські друзі виступили гарантами легітимності влади Януковича. Потім вони підтримали переворот. В основі трагедії лежить неможливість узгодження позиції за договором з асоціацією з Євросоюзом. Хіба можна економічні питання доводити до такої трагедії?» – задається питанням Путін.

Глава держави підкреслив, що Росія не вважає себе винною у тих подіях в Україні, що призвели до держперевороту. «Не ми були ініціаторами. Після того, як здійснили переворот під приводом асоціації, тут же приєднання відклали», – зазначив Путін. «Ми зараз говоримо про безвізовий режим для громадян України, і то, якщо він буде, то в усіченому вигляді. Чи Не краще це робити разом, спокійно, без ривків, домовлятися про спільну роботу?» – сказав президент.

«Добре було б добитися того, щоб на Донбасі українську армію не вважали окупантами, у своїй власній країні, ось про що треба думати», – зауважив Путін, відповідаючи на питання кореспондента УНІАН про те, чи розуміє президент, що коли він «піде на пенсію» росіян на Україні «будуть вважати окупантами».

Коментуючи питання обміну засудженими між Росією і Україною, президент Росії пояснив, що якщо міняти всіх на всіх, тоді слід прийняти рішення про інтернування і всіх випустити, «інакше буде дуже складно». Відповідаючи на питання про режисера Олега Сенцова, глава держави заявив, що режисери повинні займатися виробництвом спектаклів і фільмів. «Скажіть, що нам робити, коли режисер, а це доведено в суді, готувався до здійснення терористичних актів? Відпустити його тільки за те, що він режисер?», – запитав Путін.

Говорячи про Крим, Володимир Путін заявив, що причиною конфліктної ситуації був державний переворот у Києві, а небажання самих кримчан з цим миритися призвело до приєднання півострова до Російської Федерації.

Розповідаючи про сучасний стан справ у Криму президент Росії повідомив, що Чорноморнафтогаз вже завершив роботу з приєднання кримської газотранспортної системи до магістральних газопроводах Росії. «У найближчі два-три дні ми оголосимо, що роботи завершені, і почалася подача російського газу в Крим», – сказав Путін. Він повідомив, що після того, як російський газ прийде в Крим, там розпочнеться будівництво двох електростанцій, обидві потужністю 470 МВт. «Це буде означати, що спільна генерація складе близько 2 тисяч МВт, десь 1900-1950. Якщо пікове споживання – 1100-1200, то, як ми бачимо, додатковий заділ для розвитку економіки Криму складе приблизно 800 МВт. Це дуже серйозний заділ для розвитку економіки, сільського господарства, рекреаційної сфери, туризму, будівництва нових готелів, розвитку інфраструктури. Це велика подія для Криму. Сподіваюся, ми кримчан порадуємо найближчим часом», – сказав Путін.

Володимир Путін висловив сподівання на розвиток відносин між Україною і Росією. Він вважає, що в майбутньому цьому сприятиме Керченський міст, що зараз будується на сході Криму. «У наші дні цей найбільший інфраструктурний об’єкт допоможе розвитку економіки і російсько-українських відносин. В цілому це затребувано. Я не сумніваюся, що з відкриттям Керченського мосту турпотік до Криму значно зросте. Керченський міст буде особливо корисний, коли будуть нормалізовані відносини з Україною», – сказав президент. Щодо назви мосту, він зазначив, що він буде називатися так, як вирішить народ.

Російський президент відповів на запитання про своє ставлення до перспективи отримання громадянами України можливості їздити в ЄС без віз. «Я повністю це підтримую. Більше того, я вважаю, що візовий режим у Європі — взагалі анахронізм “холодної війни”, і треба від нього позбавлятися щонайшвидше”, — заявив російський президент, нагадавши, однак, що жаданий безвіз не передбачає можливості легально працювати в ЄС громадянам України. У зв’язку з цим Володимир Путін запропонував Євросоюзу піти далі і надати українцям право на роботу в країнах ЄС. «Якщо українці не отримають право на роботу в Європі в рамках безвізового режиму, вони опиняться в соціально незахищеному становищі», — попередив президент Росії.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *