Під час відеодопиту екс-командувач ВВ України розповів, що учасникам Майдану видавали зброю

Під час відеодопиту екс-командувач ВВ України розповів, що учасникам Майдану в розпал заворушень видавали зброю

Учасникам Майдану в розпал протистояння з правоохоронцями вранці 20 лютого 2014 року привезли зброю на автомобілі «Жигулі», повідомив екс-глава Внутрішніх військ України Станіслав Шуляк в режимі відеозв’язку по кримінальній справі, за якою колишніх бійців спецпідрозділу МВС України «Беркут» судять за звинуваченням у загибелі людей під час Євромайдану в лютому 2014 року.

«Десь в районі восьми годин ранку (20 лютого) в районі вулиці Заньковецької (вулиця в центрі Києва поряд з Майданом Незалежності) постами спостереження було встановлено факт видачі вогнепальної зброї з багажника машини „Жигулі“ п’ятої або сьомої моделі, за зовнішніми ознаками автоматів Калашникова», — сказав Шуляк.

Він додав, що місце, де вивантажувалося зброю, перебувало під контролем мітингувальників, тому правоохоронці не могли втрутитися в ситуацію.

Екс-командувач Внутрішніх військ України також повідомив, що вранці 20 лютого 2014 року учасники Майдану вели вогонь по правоохоронцям з боку будівлі філармонії і готеля «Україна», що перебували під контролем мітингувальників.

Під час так званого Євромайдану у Києві з листопада 2013 року по лютий 2014 загинули 23 співробітника МВС і ще 932 були поранені. «Мова йде не про подряпини та синці, це 257 важких поранень, а 158 – вогнепальних. Щодо цих правоохоронців були застосовані незаконні методи впливу. Їх мужність і героїзм бачив весь світ. Беззбройні вони захищали закон», — сказав Станіслав Шуляк.

Раніше слідчі вже допитали по цій справі домайданного президента України Віктора Януковича. Допит також проводився у режимі відеоконференції, так як свідок (і тепер вже обвинувачуваний) зараз перебуває за межами України.

Захист Януковича неодноразово пропонував провести в режимі відеоконференції очну ставку з Порошенком та іншими високопоставленими представниками нинішньої влади. За словами адвоката екс-глави держави, ця процедура необхідна для того, щоб забезпечити об’єктивний і повний допит. Але євромайданне «правосуддя» всіма можливими засобами ухиляється від надання слідству такої можливості.

Нагадаємо, під час Євромайдану («Революції Гідності») в Києві взимку 2013-2014 років загинули більше ста осіб – як учасників протестів так і правоохоронців. Після державного перевороту майданна влада поклала всю відповідальність за загибель людей на тогочасного президента України Віктора Януковича і спецпідрозділ МВС «Беркут».З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
 • 03.12.2016 at 16:56
  Посилання

  Советник президента Украины (2011—2014 гг.) Андрей Портнов: Преступники, организовавшие убийства на Майдане, стали депутатами и приняли закон, запрещающий расследовать эти убийства

  У главного следователя ГПУ по делу Майдана сегодня резко изменилось направление следственной риторики – он заявил о большом количестве убитых и раненных на Майдане правоохранителей, забыв уточнить, почему за это никого нет на скамье подсудимых.

  Эту тему раньше обходили стороной, потому что преступники, организовавшие эти убийства, стали депутатами и приняли закон, прямо запрещающий расследовать убийства правоохранителей и прямой нормой обязали уничтожить об этом все документы.

  С точки зрения права, этот следователь ничего не нарушает, ему закон не позволяет расследовать убийства милиционеров, но с точки зрения справедливости он не может не знать, что занимается избирательным правосудием, а вся его работа направлена на политически мотивированное расследование и дальнейшее общественное противостояние.

  Уверен, что выхода из ситуации только два — либо отменить закон, запрещающий расследовать преступления против правоохранителей и судить всех вместе, либо амнистировать и вторую сторону этих трагических событий.

  Но в любом случае, те кто расследует эти преступления точно знают, что обходят стороной массовые убийства обычных военнослужащих и милиционеров и несут за это ответственность, живут с этим, спят с этим и будут вовлекаться в это еще долгие годы, когда маятник начнёт расследовать эти преступления в обратную сторону.

  —————–

  Верховна Рада України постановляє:

  Стаття 1. Звільнити від кримінальної відповідальності в порядку та на умовах, визначених цим Законом, осіб, які були учасниками масових акцій протесту, що розпочалися 21 листопада 2013 року, та є: підозрюваними або обвинуваченими (підсудними) у вчиненні в період з 21 листопада 2013 року по день набрання чинності цим Законом включно дій, які містять ознаки кримінальних правопорушень, передбачених статтями … 348… Кримінального кодексу України, за умови, що ці дії пов’язані з участю у масових акціях протесту, які розпочалися 21 листопада 2013 року.

  Стаття 348. Посягання на життя працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця.

  Вбивство або замах на вбивство працівника правоохоронного органу чи його близьких родичів у зв’язку з виконанням цим працівником службових обов’язків, а також члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця у зв’язку з їх діяльністю щодо охорони громадського порядку —
  караються позбавленням волі на строк від дев’яти до п’ятнадцяти років або довічним позбавленням волі.

  Стаття 9. Заборонити збирання, реєстрацію, накопичення, зберігання, адаптування, зміну, поновлення, використання і поширення (розповсюдження, реалізацію, передачу) персональних даних осіб, які були учасниками масових акцій протесту, що розпочалися 21 листопада 2013 року, які були отримані у зв’язку з участю цих осіб у акціях протесту. Ці персональні дані підлягають знищенню у встановленому законодавством порядку.

  Стаття 10. Посадові та службові особи за невиконання цього Закону протягом одного місяця з дати набрання чинності цим Законом підлягають обов’язковому притягненню до відповідальності у порядку, визначеному законами України.

  Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *