Перелік осіб, які мають право на пільговий перетин лінії розмежування

Перелік осіб, які мають право на пільговий перетин лінії фронту

З моменту встановлення пропускної системи (з 2014 року) на Донбасі при перетині лінії фронту (лінії розмежування – ЛР) діють дві черги – звичайна і пільгова. Однак чіткої публічної регламентації пільгової черги не було. Мирні громадяни, які перетинають ЛР, орієнтувалися на усні пояснення чергових прикордонників, причому правила періодично змінювалися.

Тепер визначення пільгової черги внесено в «Тимчасовий порядок контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів і вантажів (товарів) через лінію дотику в межах Донецької та Луганської областей» – даний документ Служби безпеки України регламентує діяльність контрольно-пропускних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ).

Так, у розділі ІІІ «Контрольний пункт в’їзду-виїзду» Тимчасового порядку зазначено, що поза чергою до КПВВ можуть бути допущені наступні особи та транспортні засоби, на яких вони пересуваються:

– особи з обмеженими можливостями (за наявності документів, що підтверджують інвалідність 1 та 2 групи);
– особи літнього віку (старше 70 років);
– жінки з явними ознаками вагітності;
– батьки (опікуни, при наявності підтверджуючих документів) з малолітніми дітьми до 3 років;
– інші особи – у разі виникнення потреб гуманітарного характеру (тяжка хвороба, виїзд на похорон, перевезення померлих і т. д., при наявності підтверджуючих документів).

Рішення про пільговий проїзд приймається виключно комісією у складі:
– старших по зміні контрольних служб на блокпостах і КПВВ;
– представників громадських організацій («Фундація.101», «Донбас SOS», «Схід SOS») при їх наявності.

Рішення про надання права позачергового перетину лінії фронту особам і транспортним засобам повинна в обов’язковому порядку фіксуватися прикордонним нарядом «Вартовий шлагбаума» в окремому журналі контролю в’їзду транспортних засобів із завіренням такого рішення підписами всіх членів комісії.

Як раніше повідомлялося, також останніми змінами Тимчасового порядку є збільшення обсягу провезення ручної поклажі з 50 кг до 75 кг на людину.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *