ООН: за час війни на Донбасі загинули 9 733 людини та 22 720 поранено

ООН: за час війни на Донбасі загинули 9 733 людини та 22 720 поранено

У період з середини квітня 2014 року по 15 листопада 2016 року у зоні збройного конфлікту на Донбасі загинуло 9 733 особи та 22 720 дістали поранення. Про це йдеться в 16-й доповіді щодо прав людини моніторингової місії Організації Об’єднаних Націй (ООН) в Україні, презентованій в четвер.

«Загалом з середини квітня 2014 року по 15 листопада 2016 року у зоні конфлікту Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало 32 453 жертви серед Збройних сил України, цивільного населення та членів озброєних груп. Ця кількість включає 9733 особи, що загинули, та 22 720 поранених», – йдеться у доповіді.

Також сказано, що за період між 16 серпня та 15 листопада 2016 року було задокументовано 164 жертви збройного конфлікту серед цивільного населення. Це на 13% менше, ніж упродовж попереднього звітного періоду і пов’язано з досягненням повторної домовленості про режим припинення вогню з 1 вересня 2016 року.

Вкрай важливим є визнання моніторингової місії ООН, що ризики отримання ушкоджень чи загибелі цивільного населення значно вищі на територіях, які контролюються повстанцями.

«У жовтні на територіях, які контролюються озброєними групами, Управління Верховного комісара ООН з прав людини нарахувало у вісім разів більше жертв серед цивільного населення, ніж на територіях, які перебувають під контролем уряду (України) у зоні конфлікту», – зазначено у докладі.

Це підтверджує той факт, що більшість цивільних людей гине саме від обстрілів з боку «ЗСУ», які щоденно завдають артудари по містах і селах Донбасу.

Лише протягом цієї ночі порошенківські війська випустили 106 артилерійських снарядів калібру 152 мм та мін калібрами 82 и 120 мм по околицях Донецька, по Ясинуватій, Докучаєвську, по Тельманівському району і південним селам самопроголошеної Донецької Народної Республіки. Під час нападу, крім артилерії, «ЗСУ» використовували озброєння БМП, різного типу гранатомети, а також кулемети та іншу стрілецьку зброю.

Протягом останніх тижнів армія Порошенка також почала активніше використовувати заборонені Мінськими угодами реактивні системи залпового вогню «Град». До лінії фронту стягуються танки та інша бронетехніка «ЗСУ». Цього тижня порошенківські війська силами мобільних диверсійних груп знову здійснили кілька невдалих спроб прориву біля селища Водяне. Це може свідчити про наміри майданної влади остаточно зірвати мирні домовленості і знову перевести збройне протистояння у «гарячу фазу».З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *