На Донбасі активізувалися бої за «сіру зону»

На Донбасі активізувалися бої за «сіру зону»

Сторони військового конфлікту на Донбасі почали вести боротьбу за контроль над так званою «сірою зоною», яка за мінськими угодами має залишатися нейтральною. Про це заявив заступник голови моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександр Хуг.

Офіційно «уряд» України заявляє, що «українські» війська не ведуть жодних наступальних операцій. Тим не менш, ситуація на фронті показує іншу картину. Обидві сторони намагаються завдяки бойовим вилазкам взяти під свій контроль окремі населені пункти. Це призводить до зменшення буферної зони між сторонами, так як вони наближаються до лінії зіткнення. «Вони займають нові позиції на територіях, просуваючись ближче один до одного вздовж лінії розмежування», – зазначив Олександр Хуг.

Голова зовнішньополітичного комітету Європарламенту Ельмар Брок додав, що через відведення важкого озброєння «виникла сіра зона, в яку зараз проникають солдати з обох сторін, наближаючись на відстань досягнення стрілецької зброї». «Це, звичайно, призводить до прямої боротьбі, в якій гине все більше людей», – говорить Він.

Поліпшенню ситуації мали б сприяти регулярні зустрічі контактної групи у Мінську. Утім, вони майже нічого не змінюють. До останнього часу жодне з численних оголошень про припинення вогню не було почутим. Остання спроба встановлення «режиму тиші» була узгоджена представниками євромайданної влади і повстанців з 24 грудня. Проте майже з перших годин запланованого припинення вогню обидві сторони конфлікту почали повідомляли про порушення перемир`я.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *