Кожен українець заплатить $115 за майданну аферу з націоналізацією «Приватбанка»

Приватбанк

Ввечері, у неділю, 18 грудня, майданний уряд України «несподівано» прийняв рішення про націоналізацію «Приватбанку», що належав олігарху Ігорю Коломойському. Несподіваним цей крок виглядає тому, що ще за кілька тижнів до націоналізації всі чутки про можливу зміну власників цього найбільшого в Україні банку (20 млн. клієнтів) проголошувались безпідставними і такими, що націлені на фінансову дестабілізацію держави.

Сьогодні, 22 грудня, формальну процедуру націоналізації вже завершено. Власником 100% акцій банку стало Міністерство фінансів України. Нацбанк України заявив, що держава була змушена націоналізувати «Приватбанк», щоб «стабілізувати фінансову ситуацію в країні».

В результаті цієї оборудки, Коломойський збереже за собою мільярди доларів, що були завчасно виведені з «Приватбанку», а сам банк перейде під контроль інших майданних олігархів на чолі з Порошенком, надаючи їм можливість привласнювати кошти державного бюджету України під виглядом капіталізації та стабілізації проблемної фінансової установи.

Націоналізація найбільшого українського приватного банку коштуватиме кожному українцеві близько 3 тис. гривень (близько $115 за поточним курсом), заявив заступник глави Національного банку України (НБУ) Олег Чурий. «На жаль, це було погане рішення, але найкраще з можливих. Держава програла, так як витратить 116 млрд гривень (близько $4,4 млрд) на капіталізацію за рахунок збільшення свого державного боргу», — заявив він в інтерв’ю агентству «Укрінформ». У перерахунку на жителів України на кожного українця припадає 3 тис. гривень за порятунок «Приватбанку». «Кожному націоналізація коштуватиме 3 тисячі», — зазначив Чурий.

Інші українські економісти вважають, що, покриття боргів «Приватбанку» з держбюджету України обійдеться кожному українцеві у ще більшу суму. Зокрема, як зазначив екс-міністр доходів і зборів Олександр Клименко, «$4-5 млрд, які держава витратить на докапіталізацію „Приватбанку“ — це приблизно 5-7 тис. гривень (близько $150-190 за поточним курсом), які покладені на кожного громадянина України». «Ми рано чи пізно заплатимо ці гроші — податки, акцизи або просто завдяки інфляційного ефекту», — додав Клименко.

Не минуло й доби з оголошення про націоналізацію, як вже 19 грудня Національний банк України надав «Приватбанку» кредит рефінансування на 15 млрд. гривень. В свою чергу Кабінет міністрів України доручив Мінфіну здійснити випуск 15-річних облігацій внутрішньої державної позики на загальну суму 116,8 млрд. гривень для оплати акцій «Привата».

Підтримку націоналізації «Приватбанку» одразу висловили чиновники Євросоюзу, президент Європейського банку реконструкції і розвитку Сума Чакрабарті, а також голова Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард. В заяві МВФ рішення майданного уряду оцінюється як таке, що «було прийнято з метою забезпечення безперебійної роботи банку, враховуючи його системну роль у фінансовій системі України». На думку МВФ, це дозволить «підтримувати виробничу діяльність, необхідну для процвітання українського народу».З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
  • 22.12.2016 at 20:11
    Посилання

    Тобто, якщо коротко – Коломойський все, що міг вкрасти за допомогою «Приватбанку», вже вкрав. Тепер через цей банк прокачають державні кошти і розкладуть їх по своїх кишенях ті, хто зараз при владі і хто той «Приват» собі так вдало «націоналізував». А гроші на цю аферу вони просто й нахабно знову візьмуть у нас з вами… Бо «Україна – це Європа!», бо «Слава нації!» і «Героям слава!», бо триває «боротьба з корупцією» і йде «війна з країною-агросором», тож треба потерпіти. Потерпіти – заради «стабільності» Коломойського, Порошенка, Гройсмана і всіх інших «патріотів». І за це терпіння, можливо вже в наступному році, «свідомим громадянам» знову покажуть омріяний кредит від МВФ і безвіз аж на Париж.

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *