Досягнені домовленості про обмін полоненими між Києвом і Донбасом

Нардеп Надія Савченко

Народний депутат України Надія Савченко повідомила, що на переговорах з лідерами Донбасу домовилася про обмін полоненими за формулою 226 на 52, тобто 4 за 1 відповідно. «Ми домовилися про те, що саме така кількість людей може бути обміняна. За списками це виходить 226 з української сторони і 52 людини з боку сепаратистів», — заявила Савченко. Депутатка також додала, що саме така кількість живих полонених є підтвердженою.

«Я обіцяла людям, що вийду з в’язниці і буду говорити навіть з чортом. Так, я сиділа за столом переговорів із людьми, з якими ми стріляли одне в одного. Я в них чорта не побачила, бо якби я хотіла побачити в  них чорта, то ми б ні про що не домовилися», — заявила Надія Савченко після перемовин у Мінську. «Я говорила з людьми», — підкреслила вона.

Цими днями стало відомо, що народний депутат України Надія Савченко 7 грудня таємно відвідала Мінськ, де зустрілася з главою Донецької Народної Республіки Олександром Захарченком та главою Луганської Народної Республіки Ігорем Плотницьким за посередництва білоруської сторони. Зустріч проходила також за участю представників Росії. В Москві підтвердили факт неофіційних переговорів із Савченко щодо обміну полоненими, а також назвали переговори Києва з повстанцями безальтернативною необхідністю.

Зустріч Надії Савченко з Олександром Захарченком та Ігорем Плотницьким з приводу обміну полоненим викликала шквал обурення «патріотичної громадськості» та різко негативну оцінку з боку представників правлячого режиму. Порошенко заявив, що це «не на користь Україні». Майданні ЗМІ тиражують заяви, в яких Савченко звинувачують у співпраці з «терористами» і «сепаратистами», в також у «роботі на Кремль» і в «державній зраді».

Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони вже звернувся до СБУ із запитом стосовно поїздки Савченко до Мінська. У СБУ поки що ситуацію не оцінюють. Там лише підтверджують, що Надія Савченко не інформувала спецслужбу про свій намір виїхати за кордон для проведення перемовин.

Секретар комітету ВРУ ПНБО Іван Вінник заявив, що комітет може ініціювати звернення до парламенту України про зняття з Надії Савченко повноважень представляти Україну в Парламентській асамблеї Ради Європи. «Особа, яка веде переговори з терористами, котрі вбили тисячі українців, не може представляти Україну в Парламентській асамблеї Ради Європи», – підкреслив майданний чиновник.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *