Буковель – найпопулярніший гірськолижний курорт України

Буковель — найбільший та найпопулярніший гірськолижний курорт України

Буковель — найбільший та найпопулярніший гірськолижний курорт України. Розташований недалеко від села Поляниця Яремчанської міської ради, біля підніжжя гори Буковель, на висоті 920 метрів над рівнем моря. У 2012 році Буковель був визнаний самим швидкорозвиваючимся гірськолижним курортом світу.

Буковель спочатку був спроектований як лижний курорт (одно-двоповерхові готелі, стоянки для авто, заклади громадського харчування). По гірських схилах постійно будуються нові підйомники і траси. Буковель розташований на п’яти горах: Довга (1372 м), Буковель (1127 м), Бульчиньоха (1455 м), Бабин Погар (1180 м), Чорна Клева (1241 м) пропонуючи в загальній складності 60 км трас. Заявлений період функціонування лижних трас — листопад-травень, хоча за погодними умовами це не завжди виконується у повній мірі. Траси проходять по спеціально підготовлених схилах, які обладнані сніговими гарматами і підготовлені для катання спеціальною снігонапилюючою та снеготрамбуючою технікою. В сезон на курорті функціонують 16 сучасних підйомників із загальною пропускною здатністю 34700 осіб на годину. Кількість трас – 56. Довжина трас – від 300 до 2350 м. Класифікація: сині, червоні, чорні. Перепад висот – від 40 до 285 метрів. Є також спортивні траси для слалому-гіганта і могула.

Буковель - найпопулярніший гірськолижний курорт України

З 2008 року Буковель почав розвиватися як лікувальний і бальнеологічний центр завдяки наявності власних джерел мінеральних вод). Зараз на курорті діє центр, який обладнаний сучасним діагностичним і медичним обладнанням. Він спеціалізується на допомозі людям з проблемами опорно-рухового апарату, шлунково-кишкового тракту та сечовивідних шляхів. На території курорту розташовано безкоштовний бювет, в якому подається природна мінеральна вода, корисні властивості якої підтверджені Одеським Інститутом Бальнеології та Курортології. Вода пройшла перевірку і сертифікацію. Крім того, курорт відомий своїми Буковельськими чанами, які функціонують на основі мінеральної води та фітовідварів.

Карпатське море

Влітку 2014 року Буковель відкрив найбільше штучне озеро в Україні площею 6,8 га, розміри – 750×140 м, пляж протяжністю 2 км, глибина до 15 м. Озеро стало наймасштабнішим проектом курорту. Береги озера облаштували шезлонгами, пляжними зонами відпочинку і кафе. На самому озері розгорнули весь спектр водних розваг: водні лижі, вейкбординг, каякінг катамарани, гідроцикли, аквабатут, водна гірка, дайвінг-школа.  Для безпеки відпочиваючих на всіх атракціонах працюють досвідчені інструктори, на пляжі акредитовані рятувальники, а зони для купання і водних розваг розмежовані. Вода в озері кришталево чиста і прогрівається до 20-22 градусів. Серед відпочиваючих озеро вже отримало назву «Карпатське море».З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *