Майданні нардепи збираються заборонити російськомовну пресу і ввести спецмаркування для російських товарів

В Україні збираються заборонити російськомовну пресу

Поки обурений народ обговорює клептократичні манії та хвороби своїх політиків – євромайданні нардепи продовжують займатися звичними справами і відчайдушно намагаються спрямувати протестні настрої суспільства на подальшу активізацію боротьби з «агресором».

До Верховної Ради України внесено проект закону, за яким забороняється випуск друкованої продукції мовами «сусідніх країн». Проект також передбачає внесення змін стосовно мови інших ЗМІ. Три чверті ефіру українських радіостанцій і телеканалів будуть зобов’язані вести мовлення українською мовою.

Відповідний законопроект зареєстрували глави комітетів ВР з питань культури і свободи слова Руслан Княжицький і Вікторія Сюмар.

Згідно з текстом документа, депутати хочуть закріпити квоту, за якою 75 відсотків програм в денних і вечірніх ефірах повинні вести українською мовою. Крім того, з нової редакції виключили пункт про дозвіл обирати мову мовлення на свій розсуд, а також скасували норму про транслювання фільмів та телепередач з субтитрами.

Нагадаємо, раніше Рада ввела схожі квоти і для музики в ефірі українських радіостанцій.

Експерти називають закон лобістським. «Перш ніж забороняти, потрібно змінювати і закон про ЗМІ, в якому це дозволено. Депутати на таке не підуть, це викличе багато суперечок. Це виключно популістське рішення», — сказав медіаюрист Клим Братковський.

За словами політолога Руслана Бортника, «даний закон суперечить європейській хартії, оскільки вводить додаткову дискримінацію. Суто піар і спроба ізолювати український медіа-простір».

Іншим законом у Верховній Раді також хочуть запровадити в Україні обов`язкове спеціальне маркування для всіх вироблених у Росії товарів, які ще й досі потрапляють на український ринок. Автори – депутати з об’єднання УКРОП, закликають на російських товарах розміщувати написи великими літерами, щоби їх кожен зміг прочитати, указувати походження продукції. А якщо компанія відмовляється це робити чи приховує інформацію – штрафувати її. Маркування також хочуть застосовувати і для реклами російських товарів та при розміщенні вивісок компаній з Росії.

«Треба писати на кожному, що це зроблено у країні-агресорі!» – схвально коментує цю подію один з укропейських політиків. А де ж ти було зроблене отаке дурне й майдануте? – так і хочеться спитати в нього… Невже ж нема чим займатися у такий скрутний для країни час?З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *