В Україні почали діяти примусові квоти на пісні українською мовою

В Україні почали діяти примусові квоти на пісні українською мовою

Відсьогодні починають діяти квоти на пісні українською мовою. Закон про частку музичних творів державною мовою в програмах телерадіоорганізацій набув чинності через 4 місяці після його затвердження. Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила закон “Про внесення змін до деяких законів України (щодо частки музичних творів державною мовою в програмах телерадіоорганізацій)” 16 червня цього року.

Законом передбачено, що телерадіоорганізації при здійсненні радіомовлення повинні забезпечувати частку пісень державною мовою не менш як 35% від загального обсягу пісень, поширених протягом доби, зокрема, не менш як 35% від загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу з 7.00 до 14.00 та з 15.00 до 22.00 години. Проте у телерадіоорганізації, які по радіо поширюють музичні твори, серед яких пісні офіційними мовами Європейського Союзу за умовами ліцензії становлять не менш як 60% загального обсягу пісень, поширених протягом доби, зокрема, не менше 60% від загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу з 7.00 до 14.00 та з 15.00 до 22.00 години, повинні забезпечувати частку пісень державною мовою не менше ніж 25% загального їх обсягу.

За невиконання закону телерадіоорганізація, яка здійснює радіомовлення, сплачує штраф у розмірі 5 відсотків від загальної суми ліцензійного збору відповідно до ліцензії на мовлення.

Коментуючи примусове квотування української музики євромайданні політики та провладі експерти запевняють, що це нібито дасть потужний поштовх до розвитку національної культури. В українському медійному просторі також курсує популярна думка, що цей крок є необхідним заради захисту українців від “інформаційної та культурної агресії з боку Росії”З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
 • 09.11.2016 at 11:26
  Посилання

  Тупе свідомитське українізаторство від “патріотичної” жидви. Ну, все роблять, суки, заради того, щоб українську почали вважати мовою бандер і бидла.

  Відповісти
 • 10.11.2016 at 16:11
  Посилання

  Закон о квотах на украиноязычные песни – это только цветочки. Ягодки еще впереди. Неделю назад депутатами от “Народного фронта” Викторией Сюмар и Николаем Княжицким в Верховную Раду был внесен законопроект “О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно языка аудиовизуальных (электронных) средств массовой информации”, согласно которому будет установлена квота для эфирных аналоговых и цифровых телеканалов не менее 75% фильмов и программ на украинском языке. “Ввиду продолжающегося вооруженного конфликта с РФ, особое возмущение вызывают у граждан случаи не использования государственного языка при осуществлении деятельности в сфере телерадиовещания, что приводит к разного рода спорам и конфликтам”, – говорится в пояснительной записке к документу.

  Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *