В США обрали нового президента, але не такого, як хотів Майдан

Дональд Трамп. Новий президент США

Сьогодні у Сполучених Штатах Америки відбулися вибори 45-го президента країни. За результатами голосування перемогу здобув кандидат від Республіканської партії Дональд Джон Трамп (Donald John Trump) – бізнесмен і медіамагнат, відомий екстравагантним способом життя і відвертим стилем спілкування. Новобраний президент США почне виконувати свої службові обов`язки з 20 січня 2017 року. “США готові впоратися з будь-яким викликом”. “Ми порозуміємося з усіма країнами, вірте мені”, – заявив Трамп під час промови перед своїми прихильниками.

Обрання Дональда Трампа президентом США стала повною несподіванкою і величезним розчаруванням для євромайданної влади України, адже від початку передвиборчих перегонів Майдан робив ставку на іншого кандидата в президенти – Хілларі Дайан Родем Клінтон (Hillary Diane Rodham Clinton), члена Демократичної партії, Першу леді США у 1993-2001 роках, сенатора від штату Нью-Йорк (2001-2009), держсекретаря США (2009-2013).

Хілларі Клінтон є продовжувачем політики, яку втілює діючий президент Сполучених Штатів Барак Хусейн Обама. Ця політика, зокрема у своїй антиросійській та промайданній частині, забезпечує фінансово-економічну, дипломатичну, пропагандистську та військову підтримку правлячого в Україні режиму.

На відміну від Клінтон, Трамп вважає більш важливими нормальні партнерські стосунки з Російською Федерацією, а вирішення “української проблеми” не розглядає як пріоритетне. На словами Трампа, в першу чергу Україною має займатися Європейський Союз, зокрема Німеччина, а не Америка.

За дорученням нинішньої американської адміністрації українські маріонетки – євроайданні політики та засоби масової інформації, що належать місцевим олігархам – активно пвдтримували Клінтон, і навпаки – всіма доступними засобами намагалися дискредитувати її суперника. Майже кожного дня в українському медіапросторі поширювалися плітки про Трампа, образливі вислови київських держчиновників та майданних активістів, дані замовних соціологічних допитувань, з яких начебто виходило, що перемога Клінтон неминуча і всі симпатії виборців та “прогресивного людства” на боці обамівської правонаступниці. Але ця демонстрація лояльності призвела до неочікуваних результатів.

Тепер українські “герої Майдану”, політики і посадовці всіх рівнів, що раніше називали Дональда Трампа клоуном – видаляють свої публікації з соцмереж і надсилають “щирі вітання” новообраному президентові Сполучених Штатів.

Проте є серед майданівців і ті, хто поки що не поспішає продемонструвати свою відданість новому господарю Білого Дому. Зараз вони обговорюють “причини поразки”, погрожують Штатам “американським майданом” і шукають докази втручання у внутрішні справи США всюдисущої “руки Кремля”.

Для пересічного українця результати виборів президента США – це лише цікаве міжнародне шоу, своєрідний некомерційний тоталізатор, що майже не має ніякого впливу на реальний стан речей в Україні.

А політологи знають (хоча й мовчать), що від того, як звуть президента США, до якої партії він відноситься, як він живе і що собі думає – нічого у світовій політиці не залежить. Бо президент США – то лише спікер, публічна особа, що презентує громадськості ті рішення, які приймають справжні господарі Америки і “цивілізованого світу” – наддержавні олігархічні клани.

Тож сподіватися на зміни курсу США стосовно України, спираючись на заяви новообраного президента – не варто. Дональд Трамп може мати будь яку особисту позицію і переконання – але робити буде те, що йому скажуть.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
  • 10.11.2016 at 10:39
    Посилання

    А Ляшко, виявляється, слів на вітер не кидає )). У Нью-Йорку кілька тисяч людей вже організували «американський Майдан», протестуючи проти перемоги Дональда Трампа на президентських виборах. Демонстранти вийшли на вулиці центральної частини Манхеттена і попрямували до хмарочоса Trump Tower, де проживає новий президент. Ще кілька сотень людей зібралися у місцевому парку. Учасники акції скандують «Не мій президент!» Аналогічні акції проходять також в Чикаго, Вашингтоні, Філадельфії, Бостоні, Сіетлі, Портленді, Орегоні, Остіні. Організатори планують провести протестні марші в Сан-Франциско, Лос-Анджелесі і Окленді. Але, звичайно, скоро заспокояться. Такого, як у Києві, там не буде. Якщо почнуть ставити намети чи барикади і кидати пляшками в поліціянтів – свідомих американських «аніжедєтєй» просто розстріляють. Тамтешні демократи і ліберали «мирних протестів» по-київськи у себе вдома, звичайно ж, не потерплять.

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *