В Мінську відбулися чергові переговори в «нормандському форматі»

В Мінську відбулися чергові переговори в «нормандському форматі»

У вівторок в Мінську відбувся новий раунд переговорів «нормандської четвірки» з врегулювання українського кризи. Зустріч проходила на рівні МЗС – міністра закордонних справ Російської Федерації Сергія Лаврова, України – Павла Клімкіна, Німеччини – Франка-Вальтера Штайнмайера, Франції – Жана-Марка Еро. У переговорах також брали участь голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Ертугрул Апакан, його заступник Олександр Хуг і спеціальний представник голови ОБСЄ в Контактній групі Мартін Сайдик.

За словами глави МЗС Російської Федерації Сергія Лаврова, ніяких проривів на зустрічі досягнуто не було. «Ці домовленості буксують незважаючи на ту увагу, яку їм практично регулярно приділяють керівники Росії, Франції, Німеччини та України. На робочому рівні поки не виходить навіть узгодити послідовність кроків, передусім, у сфері безпеки та політичних реформ, які мають відбутися. Мається на увазі закон про особливий статус окремих районів Донбасу, його закріплення на постійній основі в Конституції України, амністія і проведення місцевих виборів. Кроки, які необхідно зробити для того, щоб підготувати всі ці реформи, ми пов’язуємо з кроками у сфері безпеки. Про послідовність цих дій йшлося». За словами російського дипломата, з боку України у сфері безпеки, відведення техніки припускається порушень в рази більше, ніж з боку ЛНР і ДНР. Питання розміщення на сході України воєнізованої місії ОБСЄ не обговорювалося. «Такої необхідності не існує, сьогодні ніхто про це не говорив. Ні про які воєнізованих місій ОБСЄ або якої-небудь іншої структури, про що періодично говорять у Києві, ніхто навіть не думає», — сказав Лавров.

Дискусія про «дорожню карту» у Мінську була короткою, бо російська сторона «не погоджується на ключові пріоритети України». Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін на брифінгу за підсумками переговорів: «Дискусія щодо логіки «дорожньої карти». Вона, на жаль, була досить короткою, оскільки російська сторона не погоджується на ключові пріоритети. У нас залишається фундаментальна різниця у баченні цієї «дорожньої карти». Те, що хоче російська сторона, це фактично легітимізувати свій протекторат або колонію на Донбасі, не здійснюючи кроків з передачі контролю над територією окупованого Донбасу міжнародному співтовариству, ОБСЄ, не здійснюючи кроків з покращення безпеки, не здійснюючи гуманітарні кроки».

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр назвав переговори глав МЗС країн “нормандської четвірки” у Мінську важкими, але змістовними та необхідними. Зокрема, за його словами, погоджено подальше відведення військ від лінії розмежування на Донбасі, а також домовлено про здійснення до кінця цього року обміну великої кількості полонених. Німецький міністр уточнив, що кількість зон для відведення військ збільшиться від трьох до семи, а Червоний Хрест отримає доступ до полонених і організовуватиме обмін ними.

На Донбасі, як завжди, продовжують наполягати на беззаперечному виконанні раніше досягнутих у Мінську домовленостей, без будь-яких змін, що постійно ініціюються Києвом. «Головним підсумком зустрічі є чергове підтвердження від глав МЗС прихильності мінськими угодами, а також домовленостям, досягнутих в Берліні і Парижі на зустрічах лідерів «нормандського формату»… Також була підтверджена необхідність роботи в контактній групі і підгрупах як єдино можливого варіанту досягнення згоди між сторонами конфлікту, а значить і його врегулювання», — повідомила в. о. міністра закордонних справ ДНР і представник республіки у політичній підгрупі контактної групи Наталія Ніконорова. «Ми сподіваємося, що Україна нарешті залишить свої марні спроби переписати “комплекс заходів”, змінюючи послідовність виконання пунктів і перекладаючи відповідальність на третіх осіб, і приступить до конструктивного діалогу в мінському форматі», — додала вона.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *