Український хліб подорожчає майже на 20%

Український хліб подорожчає майже на 20%

Ціни на хліб в Україні будуть переглянуті в листопаді–грудні, що призведе до різкого подорожчання. Про це повідомив президент Всеукраїнської асоціації пекарів Володимир Череда, зазначивши, що хліб може вирости в ціні майже на 20%.

«На ринку хлібобулочних виробів склалася така ситуація, що формування ціни на хліб за всіма складовими, крім заробітної плати працівників галузі, прив’язана до курсу долара. Востаннє промисловці галузі переглядали ціни на хліб в Україні в січні 2015 року», – заявив експерт.

За словами Череди, з січня 2015 року по листопад 2016 року вартість пшениці другого класу зросла на 9%, пшениці 3 класу – на 8%, жито подорожчала на 21%, борошно вищого сорту – на 13,7%, борошно першого ґатунку – на 14%, борошно другого сорту – на 17%, житнє обдирне борошно – на 21%. «Це основні інгредієнти для виробництва українського хліба. Також подорожчали й інші складові хлібобулочних виробів: ціна на олію зросла на 8%, дріжджі подорожчали на 7%, сіль збільшилася в ціні на 17%, транспортні перевезення – на 10,5%, природний газ – на 26%, електроенергія – на 30%».

З-за складної економічної ситуації в минулому році на Україні чотири рази підвищували ціни на хлібобулочні вироби. Раніше малозабезпечених рятували так звані соціальні сорти хліба: український домашній, пшеничний київський, батон звичайний. Ціни на них регулювалися державою. Але 22 вересня кабінет міністрів затвердив пілотний проект скасування державного регулювання цін на продукти харчування, який стартував 1 жовтня і закінчиться 1 січня 2017 року.

Під скасування обмежень максимальних цін потрапили соціально значущі продукти харчування: борошно, хліб, макарони, цукор, м’ясо, варена ковбаса, молочні продукти, вершкове і олію, а також курячі яйця. Державне регулювання цін на продукти харчування було введено Постановою кабінету міністрів від 25 грудня 1996 року.

Вже на початку жовтня Українська асоціація постачальників торгових мереж повідомила, що ціни на яйця зросли на 30-40%, з 15 до 20 – 24 гривень за десяток. 25 жовтня голова асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко повідомив, що ціни на куряче м’ясо з початку жовтня зросли на 30%, з 50 до 80 гривень за 1 кг.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *