Україна посіла 11 місце у Глобальному індексі тероризму

Україна посіла 11 місце у Глобальному індексі тероризму
Сьогодні Лондонський Інститут економіки і миру оприлюднив дані щорічного дослідження рівня терористичних загроз у країнах світу – Global Terrorism Index (Глобальний індекс тероризму). Згідно даних рейтингу, Україну випередили лише 10 країн – Ірак, Афганістан, Нігерія, Пакистан, Сирія, Ємен, Сомалі, Індія, Єгипет та Лівія.

Україна посіла 11 місце у Глобальному індексі тероризму

У порівнянні з передостаннім рейтингом становище України дещо погіршилася – наша країна піднялася на одну сходинку (з 12 на 11 місце). Україна стала державою, яка найбільше потерпає від тероризму серед країн Європи. Так, Франція посіла 29 місце, Росія – 30, повідомляє Deutsche Welle.

Однак, є й така думка, що у порівнянні з ситуацією 2014 року, ситуація, навпаки – покращилась. “В Україні значне зменшення кількості смертей від терактів. За рік із 650 до приблизно 300. Це позитив, але конфлікт все ще триває. І зарано говорити про те, що Мінськ-2 або інші домовленості будуть ефективними”, – прокоментував результати дослідження науковий директор Інституту економіки і миру Даніель Гислоп.

За даними Global Terrorism Index, найбільше постраждав від тероризму Ірак – минулого року там загинули майже 7 тисяч людей, близько 12 тисяч – поранено. В Іраку сталося понад 2 тисячі терактів.

“З одного боку, розмах тероризму у світі на 10% зменшився. Це стосується числа загиблих від терактів. І це позитивний тренд. Дуже збільшився рівень терору в окремих країнах – у 23 державах він став найвищим у їхній історії, і це дуже небезпечна тенденція”, – додав Гислоп.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *