У Москві урочисто відкрили пам’ятник київському князю Володимиру Великому

Пам'ятник київському князю Володимиру Великому у Москві

4 листопада в центрі Російської столиці, неподалік від Кремля, на Боровицькій площі, відбулася урочиста церемонія відкриття пам’ятника святому рівноапостольному київському князю Володимиру Великому (Хрестителю).

У Москві урочисто відкрили пам'ятник київському князю Володимиру Великому

В урочистій церемонії відкриття монумента взяли участь президент Російськой Федерації Володимир Путін, Предстоятель Руської Православної Церкви Святіший Патріарх Кирил, члени уряду Росії, депутати, мер Москви Сергій Собянін, а також представники релігійних конфесій, громадських організацій, діячі науки, культури і мистецтва.

У Москві урочисто відкрили пам'ятник київському князю Володимиру Великому

Патріарх Московський і всієї Русі Кирил освятив пам’ятник князю Володимиру і звернувся зі словом до присутніх на церемоції: “Цей пам’ятник нагадування кожному: чи ти щирий у своїй вірі, у своїй любові до батьківщини, народу, чи ти хочеш дистанціюватися від всіх і вся заради приватної вигоди і корисливого інтересу? Християнин – це той, хто наслідує Христа не тільки тоді, коли це зручно і комфортно, а завжди. У справжнього послідовника Христа не може не боліти серце не тільки за своїх близьких, але і за своє місто, за свою країну, за весь світ”.

У Москві урочисто відкрили пам'ятник київському князю Володимиру Великому

“Пам’ятник князю Володимиру – це символ єдності всіх народів, батьком яких він є, а це народи історичної Русі, які нині проживають у межах багатьох держав”, – сказав патріарх. Він упевнений, що “пам’ятник батькові може бути скрізь, де живуть його діти”. “У цьому немає ніякого протиріччя, але погано, якщо діти забувають, що у них один батько”, – підкреслив Патріарх.

У Москві урочисто відкрили пам'ятник київському князю Володимиру Великому

Пам’ятник святому рівноапостольному київському князю Володимиру Великому був виконаний за проектом скульптора, народного художника РФ Салавата Щербакова, автора більш ніж 40 монументальних споруд, у тому числі пам’ятників Петру Столипіну і патріарху Гермогену. Монумент встановлений з ініціативи Російського військово-історичного товариства (РВІТ).З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
  • 05.11.2016 at 09:13
    Посилання

    Вместо того, чтобы поздравить единоверцев, официальный Twitter Украины через несколько часов после открытия в Москве монумента святому Владимиру опубликовал фотографию киевского памятника крестителю Руси и сообщение на английском языке: «Не забывайте, как выглядит настоящий памятник князю Владимиру. Киев принес Руси православное христианство. Вежливое напоминание России».

    Официальный представитель российского МИДа Мария Захарова с иронией прокомментировала это странное сообщение. «Ясно? Настоящий памятник может быть только один. А то развелось Пушкиных по миру. Ни к чему это всё. Но больше всего понравилась притча о разлученных Киеве и Руси. Жил-был Киев. И однажды он принёс на Русь православие. Долго ли, коротко ли нёс — сейчас сказать трудно, ведь далече была Русь от Киева. Но в конце концов принёс. Не расплескал», — написала Захарова в Facebook. «Прошло тысячу лет. Киев, хотя о содеянном явно жалеет, но продолжает нести. Правда, теперь не христианство, а бред. Хотя и на английском языке», — заключила она.

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *