США відмовилися приєднуватись до «нормандського формату» переговорів по Україні

США відмовилися приєднуватися до «нормандскому формату» переговорів по Україні

Сполучені Штати Америки поки не збирається приєднуватися до переговорів в «нормандському форматі» (Німеччина, Франція, Україна, Росія), заявила в середу в ефірі «Радіо Свобода» посол США в Україні Марі Йованович.

Раніше про необхідність залучення США до проведення переговорів з мирного врегулювання на Донбасі неодноразово заявляли представники євромайданної влади України. Президент РФ Володимир Путін, відповідаючи на подібні пропозиції, дав згоду на приєднання США до переговорного процесу. Він заявив, що Росія не проти розширення «Нормандської групи» з врегулювання ситуації на Донбасі, в тому числі за рахунок США.

Але у Вашингтоні поки що не готові взяти на себе додаткову відповідальність за події в Україні, принаймні у офіційній площині.

«Не думаю, що зараз є плани про приєднання США до «нормандського формату». Але це не означає, що США не є активними в дипломатичному плані. Ми співпрацюємо з Україною, маємо консультації з Францією і Німеччиною. Періодично ми також проводимо зустрічі з росіянами, щоб побачити, чи є шляхи для конструктивної просування в цьому процесі. Такою є наша підтримка «нормандської четвірки», — сказала Йованович.

На питання, чому США не приєднуються ні до одного з форматів переговорів по Донбасу, ні до «нормандського», ні до «мінського», Йованович відповіла, що, на її думку, США активно підтримують Україну «іншими способами».З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *