Сьогодні Україна вшановує пам’ять жертв масового голоду 1932-1933 років

Вшанування жертв масового голоду 1932-1933 років

Сьогодні в Україна відбуватиметься традиційне щорічне вшановання пам’яті жертв масового голоду (Голодомору) 1932-1933 років. Офіційні жалобні заходи розпочнуться у Києві біля Національного меморіалу жертв Голодомору за участю представників влади, дипломатичних установ та громадських організацій. Пам`ять померлих від голоду вшанують також в інших містах України. Світовий конгрес українців протягом найближчих тижнів організує вшанування пам’яті у 32-х країнах світу.

О 16-тій годині разом із загальнонаціональною хвилиною мовчання відбудеться традиційна громадська акція «Запали свічку пам’яті», організатори якої просять співвітчизників запалити свічку і поставити її на підвіконні, вшанувавши таким чином пам’ять померлих.

Трагедія 1932-1933 років стала слідством посухи та неврожаю, а також форсованої індустріалізації народного господарства СРСР, примусової колективізації на селі, репресій до «саботажників» та «ворогів народу», а також прорахунків тогочасного керівництва держави у плануванні продовольчих заготівель. Голод спричинив значні людські жертви у аграрних регіонах Радянського Союзу (за різними оцінками, від двох до восьми мільйонів померлих). Найбільше від голоду постраждали регіони Північного Казахстану, Поволжя, України, Північного Кавказу, Білорусі, Південного Уралу та Західного Сибіру.

За даними, оприлюдненими Інститутом демографії та соціальних досліджень імені М.В.Птухи НАН України та американських партнерів інституту, в Україні в 1932-1934 роках померло близько 4 мільйонів осіб. В останні десятиліття кількість померлих під час Голодомору українців зазвичай називалася в нічим не обгрунтованому діапазоні від 5 до 15 мільонів – тобто до половини (!) всього населення, що проживало на території України у 30-ті роки минулого сторіччя.

Після «Помаранчової революції» 2004 року, коли голод тридцятих років став вважатися найважливішою подією в історії України і найпереконливішим доказом злочинності «московської комуни», офіційно було проголошено створення Книги Пам`яті, в якій поіменно мали бути вказані всі померлі від голоду у 1932-1933 роках. Проте зараз про хід та результати складення списку ніхто не згадує. Це може свідчити про те, що документування фактів не підтверджує заявлену пропагандистами кількість жертв, а отже втрачає політичний сенс, ставлячи під сумнів антиросійську ідеологічну концепцію Голодомору, згідно якої «москаль Сталін навмисне організував голод аби винищити волелюбну українську націю».

Нагадаємо, політична кампанія щодо визнання Голодомору «геноцидом українського народу», розпочалося з 1983 року за ініціативи української діаспори у США та Канаді. Зараз ця трагедія, шляхом приховування історичних фактів та пропаганди коньюктурної міфології, цинічно використовується проамериканськими та євроорієнтованими політичними колами у справі створення нової «української національної ідентичності», під якою вони розуміють, в першу чергу, ідентичність антиросійську і антируську. Їхня мета – використати трагедію з минулого нашого народу, для провокування міжнаціонального конфлікту, потенційно здатного розгорітися з громадянської війни до збройного конфлікту міждержавного рівня.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
 • 26.11.2016 at 14:33
  Посилання

  Без політики аж ніяк. Голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганна Гопко висловила сподівання на визнання Ізраїлем Голодомору актом геноциду українського народу. Як передає кореспондент УНІАН, про це вона заявила під час зустрічі керівництва та членів Комітету у закордонних справах Верховної Ради України та депутатської групи ВРУ з міжпарламентських зв’язків з Державою Ізраїль зі спікером Кнесету Держави Ізраїль Юлієм Едельштейном. Президія Кнесету Ізраїлю затвердила розгляд резолюції про визнання Голодомору актом геноциду українського народу. Ініціював розробку резолюції почесний консул Держави Ізраїль в Західному регіоні України Олег Вишняков.

  Відповісти
 • 28.11.2016 at 16:16
  Посилання

  Порошенко дал задание своему МИД добиваться признания Голодомора геноцидом украинского народа. Сергей Марков тезисно назвал основные признаки массового голода 30-х годов прошлого века. Сопоставьте их с майданной трактовкой. Это поможет объективно оценить события как прошлого так и настоящего.

  Я был в ПАСЕ ответственным за эту тему несколько лет и хорошо знаком с ней во всех подробностях. Поэтому изложу свои тезисы по этой важной для Украины теме.

  1. Массовый голод 1932/33 годов был чудовищной катастрофой. Погибло под 10 млн человек.

  2. Массовый голод имел мощную естественную основу, неурожаи.

  2. Массовый голод имел и политическую причину, поскольку советское руководство изымало огромные объемы продовольствия из голодающих семей. С целью продать зерно за рубеж и получить деньги на индустриализацию.

  3. Массовый голод не входил в планы советского руководства. Он получился, потому что советское руководство на местах не решалось сорвать планы заготовок зерна по «гуманитарным» причинам, которые тогда считались не важными. За срыв заготовок грозил арест и расстрел.

  4. Когда стало известно об ужасах голодных смертей, Москва уменьшила давление по изъятию зерна. Потому что уход миллионов работников и потенциальных солдат ослаблял государство.

  5. Массовый голод коснулся 4х союзных республик. Больше всего умерло в РСФСР. В процентном отношении больше всего умерло в Казахстане, прежде всего в населенном русскими севере Казахстана. Несколько миллионов умерло и на Украине. Прежде всего на Востоке, юге и в центре страны. В Белоруссии тоже был голод, но в малых масштабах. Таким образом, больше всего голод ударил по русским.

  6. Поэтому ложью являются утверждения украинских политиков о том, что голодомор был направлен против украинцев.

  7. Массовый голод был в деревнях, городов он не коснулся. Они скудно, но снабжались. Власть боялась бунтов в городах, а в деревнях нет.

  8. В советские годы массовый голод 32/33 годов замалчивался.

  9. Массовый голод был взят на вооружение украинскими националистами с целью максимально рассорить Украину и Россию. Их цель доказать, что массовый голод был организован русскими и евреями с целью убийства украинцев и чтобы сломить их волю.

  10. Чтобы подчеркнуть организованный характер голода, украинские националисты называют его «Голодомор».

  11. Это название «Голодомор» является таким образом идеологически окрашенным и антирусским и частично антисемитским, и его использование говорит об идеологической ангажированности.

  12. В России массовый голод 32/ 33 сейчас признается как великая трагедия, которая объединяет наши народы.

  13. В Украине «Голодомор» активно используется для идеологической накачки с целью вызвать ненависть к русским и отчасти к евреям.

  14. Для пропагандистской кампании украинские националисты активно используют фальсификацию исторических фактов.

  15. В СССР было совершено много преступлений. Но советская власть была жестко идеологически интернациональной. Советской Украиной управляли этнические украинцы и говорить о репрессиях избирательно против этнических украинцев не грамотно.

  16. Более того, в течение многих лет советская власть проводила политику украинизации Украины, которая в течении столетий была населена людьми, которые считали сами себя русскими украинцами, то есть русскими, живущими на Украине.

  17. В течение многих лет украинские националисты пытались добиться признания великого голода 32/33 годов геноцидом украинского народа.

  18. Различные парламенты, такие как парламент Канады, признали «Голодомор» геноцидом.

  19. ПАСЕ отказалась признать «Голодомор» геноцидом. Наоборот, в резолюции было подчеркнуто, что голод 32/33 годов был в нескольких областях СССР и объединяет народы общей трагедией.

  20. «Голодомор» был любимой темой Ющенко для растравливания ненависти к России. Сейчас радикальные украинские националисты, захватившие власть в Киеве, также используют эту тему, но главной темой для ненависти используют Крым, Донбасс и общую русофобию.

  Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *