Сьогодні росіяни і всі руські люди відзначають День народної єдності

Сьогодні росіяни і всі руські люди відзначають День народної єдності

Щорічно 4 листопада росіяни і всі руські люди відзначають День народної єдності – свято, що за датою пов`язане із звільненням Москви від польських загарбників в дуже складному для нашої держави 1612 році (період Великої Смути). Ця перемога була здобута силами потужного народного руху, який у небезпечний для Вітчизни час об`єднав руських людей різних станів, різних національностей, різного віросповідання.

1612. Звільнення Москви від польських окупантів

22 жовтня (1 листопада) 1612 року бійці народного ополчення під проводом Кузьми Мініна і Дмитра Пожарського штурмом узяли Китай-місто, гарнізон Речі Посполитої відступив у Кремль. Князь Пожарський вступив в Китай-місто з Казанської іконою Божої Матері і присягнувся побудувати храм в пам’ять цієї перемоги. 23 жовтня (2 листопада) командування гарнізону інтервентів підписало капітуляцію, випустивши з Кремля заручників – московських бояр та інших знатних осіб. Наступного дня, 24 жовтня (3 листопада), польський гарнізон здався. В кінці лютого 1613 року Земський собор обрав новим царем Михайла Федоровича, першого правителя з династії Романових.

Запрошення Михайла Федоровича на царство

У 1630-ті роки на Красній площі з’явився Казанський собор. В 1649 р. цар Олексій Михайлович наказав відзначати день Казанської ікони Божої Матері не тільки влітку, але і 22 жовтня. «Святкування Казанської ікони Божої Матері (у пам’ять позбавлення Москви і Росії від поляків у 1612 році)» зберігається в православному і народному календарі дотепер. В XX і XXI століттях дню 22 жовтня за юліанським календарем відповідає в григоріанському календарі 4 листопада. Саме ця дата була обрана для святкування Дня народної єдності.

Сьогодні росіяни і всі руські люди відзначають День народної єдності

Ініціатором встановлення Дня народної єдності як державного свята у сцчасній Росії була Руська Православна Церква. Ідея відродити пам’ятний для руських людей день прозвучала на Міжрелігійній раді у 2005 році. З пропозицією зробити 4 листопада святковим днем виступив Святіший Патріарх Алексій II, він попросив відродити День народної єдності і пам’яті Казанської ікони Божої Матері, що на Русі відзначали більш ніж 250 років.

Козаки. День народної єдності

Як повідомляє прес-служба Кремля, сьогодні президент Російської Федерації Володимир Путін візьме участь в традиційній урочистій церемонії покладання квітів до пам’ятника Кузьмі Мініну і Дмитру Пожарському на Красній площі у Москві. Також разом з Патріархом Московським і всієї Русі Кирилом президент Росії відкриє пам’ятник святому рівноапостольному київському князю Володимиру Великому.

Москва. Пам'ятник святому рівноапостольному київському князю Володимиру Великому

У великих містах нашої Вітчизни сьогодні пройдуть хресні ходи, благодійні акції, мітинги, етнофоруми, виставки, фестивалі, концерти. Святкові заходи також відбудуться у числених закордонних руських спільнотах.

Сьогодні росіяни і всі руські люди відзначають День народної єдності

День народної єдності — свято, яке закликає нас не тільки згадати найважливіші історичні події, але і усвідомити важливість згуртування, слідування до спільної мети. Адже тільки разом ми зможемо переможно відстоювати свої ідеали, зможемо впоратися з усіма труднощами, подолати всі перешкоди, будемо здатні будувати міцне, здорове, справедливе суспільство.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
 • 04.11.2016 at 18:32
  Посилання

  Читаю сьогодні в одному з популярних майданних видань, що ніяке це не свято, бо “москалі втратили щанс стати європейцями”, а події 1612 року то зовсім не перемога, а поразка, і Московський Кремль від “московитів”, виявляється, захищали не хто-небудь, а “поляки, литовці, білоруси і українці”… Цікаво і пафосно так звучить. Але я б додав туди ще й американців.

  Відповісти
 • 09.11.2016 at 09:06
  Посилання

  Не заметил, чтобы на Украине отмечали день единства, здесь в этот день празднуют создание бандеровской армии.

  Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *