Саміт Україна-ЄС не зміг вирішити питання «безвізу» та «євроасоціації»

Саміт Україна-ЄС

Вчора у Брюсселі завершив роботу Вісімнадцятий саміт Україна-ЄС. Як і очікувалося, учасники саміту не змогли поставити крапку у питаннях «безвізу» для України та ратифікації угоди про ассоційоване членство України в Європейському Союзі. Виконання цих завдань знову перенесено на «найближчі перспективи». Проте, в рамках саміту було підписано низку двосторонніх документів, що стосуються подальшого розвитку політичного та фінансово-економічного співробітництва.

Зокрема, сторони підписали Меморандум про взаєморозуміння зі стратегічного енергетичного партнерства між Україною і ЄС спільно з Європейським співтовариством з атомної енергії. Документ підписали міністр енергетики і вугільної промисловості Ігор Насалик і віце-президент Європейської Комісії з питань Енергетичного союзу Шефчович. Документ розширює співробітництво сторін щодо зміцнення енергетичної безпеки, забезпечує повну інтеграцію енергетичних ринків України та ЄС.

Також Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе і комісар ЄС з питань європейської політики сусідства і переговорів по розширенню Йоганесс Хан підписали Угоду про фінансування заходу “Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні”. Загальний бюджет впровадження ініціативи, за даними АП, становить 16 мільонів 340 тисяч євро, з яких внесок з боку ЄС становить 15 мільонів євро, співфінансування МЗС Данії – 1 мільон 340 тис євро. Кошти ЄС будуть спрямовані на посилення можливостей органів державної влади, відповідальних за боротьбу з корупцією – Національного антикорупційного бюро України, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Національного агентства з питань запобігання корупції, Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів, а також забезпечення доброчесності працівників інших установ і органів юстиції.

Згідно досягнутих домовленостей, Україна в найближчі тижні скасує заборону на експорт необробленої деревини, який «перешкоджає отриманню траншу макрофінансової допомоги ЄС».
Про це заявив президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер. Нагадаємо, у 2015 року Україна і ЄС підписали Меморандум про отримання Україною макрофінансової допомоги у 1,8 мільярдів євро, яка надходитиме трьома траншами. Але після того, як Україна обмежила вирубку карпатського лісу, Євросоюз розцінив ці обмеження як «дискримінаційні» і призупинив надання кредитів за макропрограмою.

На підсумковій прес-конференції голова Ради ЄС Дональд Туск заявив, що Євросоюз продовжить надавати Україні необхідну підтримку. “Ми захоплюємося шляхом України, Майданом і реформами, які провела ваша країна”, – підбадьорив Туск українську делегацію.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *