Росія вийшла зі складу Гаазького трибуналу після того, як той підняв питання Майдану і Криму

Росія вийшла зі складу Гаазького трибуналу після того, як той підняв питання Майдану і Криму

Міжнародний кримінальний суд (Гаазький трибунал), що традиційно лобіюює інтереси ЄС і США, повідомив про наміри переглянути справу, порущену за подіями в Україні 2013-2014 років (Євромайдан).

Таким чином прокурор МКС відреагував на отримання звернення і додаткових свідчень від родічів «Небесної сотні» (так в Україні називають загиблих майданівців). Стверджується, що у наданих документах «доводиться факт організованого насильницького характеру дій влади щодо протестувальників Майдану».

Гаазький трибунал також прилюднив щорічний звіт попереднього розслідування прокурора Міжнародного кримінального суду подій останніх двох років в Україні. У цьому звіті приєднання Криму до Російської Федерації трактується як таке, що рівнозначне міждержавному збройному конфлікту.

«Наявна інформація свідчить про те, що ситуація в межах території Криму і Севастополя рівнозначна міжнародному збройному конфлікту між Україною і Росією», – зазначається в документі. «Цей міжнародний збройний конфлікт почався не пізніше 26 лютого (2014 року), коли Російська федерація розгорнула особовий склад своїх збройних сил, щоб отримати контроль над частинами території України без згоди українського уряду», – заявив прокурор.

Сьгодні президент Російської Федерації Володимир Путін підписав розпорядження про відмову Росії від участі в роботі МКС.

Голова президентської адміністарції пояснив це рішення тим, що членство у Міжнародному кримінальному суді «не відповідає національним інтересам Росії». Однак офіційно Росія не визнає, що рішення стосовно Гаазького трибуналу обумовлене тими оцінками, які дає МКС подіям на Майдані і в Криму.

Нагадаємо, Крим став російським регіоном після проведеного там в березні 2014 року референдуму, на якому 96,77% виборців республіки Крим та 95,6% жителів Севастополя висловилися за входження до складу РФ. Кримські власті провели референдум після держперевороту на Україні в лютому 2014 року.

Президент Росії Володимир Путін у тому ж році в інтерв’ю іноземним ЗМІ відкинув звинувачення в анексії Криму, підкресливши, що російські війська перебували на півострові у відповідності з міжнародним договором і допомогли жителям Криму провести референдум. Російський лідер підкреслив, що вибори пройшли в повній відповідності з міжнародним правом та Статутом ООН.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *