Ратифікацію угоди про асоційоване членство України в Європейському Союзі – відкладено

Ратифікацію угоди про асоційоване членство України в ЄС - відкладено

Ратифікація угоди про асоційоване членство України в Європейському Союзі не відбулася через позицію Нідерландів. Нагадаємо, навесні Голландія провела референдум і проголосувала проти ассоціювання України до ЄС. Цього разу прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте висунув умову, щоб «до тексту угоди була прикріплена уточнююча декларація, яка, серед іншого, підтверджує, що угода про асоціацію не буде першим кроком на шляху до членства України в ЄС». Крім того, декларація має зазначити, що ЄС не буде надавати Україні військову і додаткову фінансову допомогу.

Ця новина зводить нанівець радісне повідомлення, що у другій половині дня 31 жовтня встигла розмістити прес-служба Петра Порошенка: «Кінцевою датою консультацій щодо ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС за результатами референдуму в Голландії встановили 1 листопада. Багато скептиків, і не тільки в Україні, очікували, що саме сьогодні буде оголошено про рішення щодо припинення ратифікації Угоди Нідерландами. Протягом останніх днів нам вдалося провести інтенсивні переговори з партнерами з Євросоюзу. Я особисто провів десяток телефонних розмов, зокрема з президентами Туском, Юнкером і Шульцем, а також з прем’єром Нідерландів Рютте. Усім важливо пам’ятати, що Угода про асоціацію, до розробки якого я особисто маю честь бути причетним, має не тільки економічне і політичне значення, але й символічне. Тому що є втіленням розвитку України та її руху вперед і компасом наших реформ. Тому дуже важливо, що Нідерланди не припиняють ратифікацію і продовжать консультації».

Марк Рютте, дійсно, погодився продовжити консультації зі своїми партнерами з ЄС, а також політичними силами Нідерландів, але факт залишається незмінним – ратифікація угоди про асоційоване членство України в ЄС не відбулася. І навіть якщо колись це асоціювання всеж-таки відбудеться – членом Європейського Союзу Україна всеодно ніколи не стане.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
  • 02.11.2016 at 15:45
    Посилання

    Вже сьогодні в Європейському Союзі розпочинаються перемовини стосовно змісту додаткової декларації. У ній, як і обіцялося, буде зазначено, що угода про асоціацію не є вступним етапом до членства України в Євросоюзі, ЄС не обтяжується збільшенням фінансової підтримки для Києва та автоматичним відкриттям євросоюзного ринку праці для українців. Уряд в Гаазі має надію, що документ вдасться узгодити до саміту країн ЄС у грудні 2016 року.

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *