Поляки будуть вимагати від України майна та грошових компенсацій за законом про реституцію

Поляки будуть вимагати від України майна та грошових компенсацій за законом про реституцію

Найближчим часом в українські суди будуть подані перші чотири позови з вимогами відшкодувати збиток нащадкам польських власників маєтків на територіях, які зараз входять до складу України. Польські громадяни мають намір скористатися правом реституції, повідомляє польське видання Prawica. Така можливість у них з’явилася після того, як Україна підписала угоду про Асоціацію з Європейьким Союзом.

Два з чотирьох позовів підпадають під юрисдикцію суду Луцька, ще один буде направлений у Тернопільський суд, а четвертий стосується маєтків, які були на території Києва та Харкова.

«Ми й не думали готувати перші позови в різні суди, створюючи таким чином прецеденти у віддалених один від одного регіонах. Просто в цих справах найкраще збереглися документи», — розповів голова «Товариства кресов`ян» (організації, яка за рік зібрала матеріали на 1600 позовів щодо реституції) Конрад Рекас.

Вимоги у кожного з позивачів різні: хтось хоче компенсацію за використання, хтось- виплату збитків від неотриманого прибутку через конфіскацію засобів виробництва, а хтось просто хоче повернути свій маєток.

«Серед власності, наприклад, житловий будинок з прилеглими господарськими будівлями та 12 га сільськогосподарських угідь в смт. Мельниця-Подільська Борщівського району Тернопільської області. Орієнтовна вартість цього майна — $60 тис. Житловий будинок, корисною площею 63 кв. м, з прилеглою жерстяною майстернею та з ділянкою для будівництва в 1200 кв. м у Ковельському районі Волинської області — вже близько $78 тис., плюс компенсація», — пояснив Рекас.

Окремо він зупинився на процесі повернення колишнього поміщицького господарства в Рівненській області з 13,5 га землі вартістю в $67 тис. і двох житлових будинків у Києві з компенсацією за експлуатацію мідного рудника в Харківській області, вартість яких оцінюється в $1,5 млн.

Сума компенсацій обчислювалася, виходячи з цін на подібне майно в сусідніх європейьких країнах.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *