Лише три країни – США, Палау і Україна – проголосували проти резолюції ООН про неприпустимість героїзації нацизму

ООН прийняла резолюцію, яка засуджує героїзацію нацизму. США, Палау і Україна голосували проти

Делегати Третього комітету сесії Генеральної Асамблеї ООН 17 листопада за ініціативи Російської Федерації і ще 55 співавторів прийняли резолюції про боротьбу з героїзацією нацизму. США, острів Палау і «незалежна» Україна проголосували проти.

У документі підкреслюється, що всі держави повинні заборонити будь-яке «вшанування нацистського режиму, його союзників і пов’язаних з ними організацій, будь то офіційно або неофіційно». За словами авторів, такі акти ображають пам’ять жертв Другої світової війни і чинять негативний вплив на дітей і молодь.

Повна назва документа – «Боротьба з героїзацією нацизму, неонацизмом і іншими видами практики, які сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов’язаної з ними нетерпимості».  В ньому міститься заклик протидіяти будь-якому вшанування нацистської організації СС і всіх її складових частин.

Згідно резолюції, відсутність ефективної протидії з боку держав цими видами практики є несумісним із зобов’язаннями держав-членів ООН за її Статутом.

Вперше подібна резолюція була запропонована Російською Федерацією більше 10 років тому. В цьому році 131 делегація висловилася «за». «Проти» – 3 делегації –  це США, Палау і Україна. 48 утрималися.  Серед тих, що утрималися – більшість європейських країн, а також Туреччина і Австралія.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *