Навоювали. Як комбати-депутати «вміють гроші заробляти»

Навоюали. Як комбати-депутати «вміють гроші заробляти»

Публікація декларацій про доходи депутатів українського парламенту шокувала громадськість – нулі в цифрах доходів деяких народних обранців при жебрацьких пенсіях і зарплатах населення просто не піддавалися осмислення.

Особливо вражали звіти про гроші, подарунки, покупки і інші вельми приємні матеріальні блага, написані колишніми командирами так званих територіальних батальйонів, прозваних на Донбасі каральними. Уся робота ЗМІ, що без малого три роки годували жителів України гарно ілюстрованими розповідями про суворі армійські будні і щоденні злидні в ім’я високих цілей, пішла нанівець: як стали депутатами вояки (а їх у парламенті близько двадцяти) під час «гібридної війни», то зовсім не бідували. Навпаки. Вони «гібридно» збагачувалися: ряд декларацій заповнений так хитромудро, що пояснити походження сум на банківських рахунках, появу дорогих авто або антикварних колекцій в 2014-2015 роках зовсім неможливо ні за допомогою логічних умовиводів, ні за підключення математичного апарату.

Колишній піарник "Азова" Мосійчук "гібридно" розжився за роки війни з Донбасом колекцією антикварної зброї

Зате відразу згадується той пограбований маєток поваленого президента, те мародерство на Донбасі. Інакше як зрозуміти, що депутат Мосійчук, що сидів до збройного перевороту 2014 року в СІЗО і був засуджений до шести років ув’язнення за підготовку теракту в містечку Бориспіль під Києвом, раптом виявився власником китайського меча (14 ст.), турецького ятагана і британського палаша (16 ст.), шести і чотирьох французьких і португальських шпаг (16-17 ст.), трьох іспанських (17-18 ст.), дагестанського кинджала (16 ст.)? Не здивували в цій колекції хіба що кинджали СС і СА (20 ст.), решта ж зброї, зазначеної в декларації Мосійчука, повинна викликати питання як мінімум у слідчих органів, оскільки біографія колишнього заступника командира по зв’язках з громадськістю батальйону «Азов» до київського перевороту не містила жодного натяку на те, що Мосійчук повторив долю графа Монте-Крісто.

Крім антикварної зброї депутат розжився і двома автомобілями – в листопаді 2014 року він придбав Mercedes-Benz GL450 2008 року випуску за сущі копійки – приблизно за $5000, в той час як ці автомобілі продаються в 4,5-5 разів дорожче. Через три місяці, в січні 2015-го, Мосійчук купив собі ще і Lexus LX570 за $5800 при його середньої вартості на ринку старих авто $38-43 тисячі. Цікаво?

Трильйонера Мельничука, колишнього комбата "Айдара", затримали за кермом автомобілі Lexus, який дала покататися знайома, Всім би таких знайомих!

Можливо, Мосійчук просто пожартував, як зробив це його колега по парламенту Сергій Мельничук, колишній комбат батальйону «Айдар», задекларувавши дохід в трильйон гривень (більше $39 мільярдів), але жителям України не смішно. При річній зарплаті $2300 в кубушці Мосійчука – $183000, €145000 і ще $30500 в національній валюті. Айдаровець Мельничук заробив на депутатському терені майже $2900, цих грошей не вистачить навіть на бензин від Києва до Вінниці: якщо судити по деклараціях, колишній комбат щодня долає на старенькому Jeep Grand Cherokee, купленому за сущі копійки в 2015 році, відстань у 500 з гаком кілометрів – з дому на роботу і назад. Крім заявлених мільярдів у нього рівним рахунком нічого немає – ні даху над головою в столиці України, ні пристойної машини, ні рахунків у банках. Правда, у Мельничука є хороша подруга з автомобілем Lexus, за кермом якого можна зустріти його самого.

У сотника Парасюка рідня заробляє десятки тисяч доларів в селі Львівської області і може собі дозволити утримувати синочка

Сотник Парасюк, командир однієї з рот батальйону «Дніпро-1» та колишній сотник «Самооборони Майдану», теж прожив вдалий в матеріальному плані 2015-й рік. Головне надбання – автомобіль Skoda SuperB вартістю близько $14000. Крім того, Парасюку хтось дарував приємні подарунки: годинник і гаджети. А держава крім $2960 зарплати оплачувало орендовану квартиру в Києві – сума оренди становила приблизно $6500 на рік. У банку і на руках у Парасюка зібралося всього лише близько $11000, чого, втім, теж не вистачає на покупку авто. Секрет, мабуть, у тому, що Парасюка утримує його мама, яка проживає в селі Львівської області: її дохід в 2015-му становив приблизно $39000. До речі, в 2016 році Парасюк був помічений на автомобілі вартістю $40000. Напевно, знову мама вклалася в сина, але побачити це можна буде тільки в новій декларації.

Приклад сотника 7-ї сотні "Самооборони майдану" Дейдея символізує реалізовану мрію про європейське майбутнє України: він і його дружина тепер на новеньких європейських авто Audi Q7

Ще один командир, що пересів у депутатське крісло – Євген Дейдей, координатор батальйону «Київ-1», встиг в 2015 році і вкластися в будівництво квартири ($107000), і пересісти з давньої Toyota Corolla 1988 року випуску у новенький кросовер Audi Q7. Причому його дружина купила відразу два таких автомобіля – для себе і для чоловіка. Загальна сума покупки склала $137400. Правда, зарплата щедрої дружини за рік – $1530, а самого Дейдея – $2770, але добрі люди позичили дружині депутата $137000, ймовірно, вони не могли бачити, як страждає сім’я без Audi Q7. Віддати борг позичальнику дружина колишнього командира батальйону зможе приблизно за 89 років. Піклується про пару на Audi Q7 і українська держава: у 2015 році компенсація за орендоване Дейдеями житло склала більше $7000.

Поки комбат батальйону "Миротворець" Тетерук буянить в парламенті, його щасливій дружині дарують гроші

Колишньому комбатові батальйону «Миротворець» Тетеруку теж пощастило з дружиною: їй в 2015-му подарували близько $27400. При загальному річному доході сім’ї $4600 такий щедрий подарунок – хороша підмога в господарстві.

Спікер "Правого сектора" Береза завбачливо запасся не тільки доларами і євро, але і фунтами

Борислав Береза, з лютого по грудень 2014 року керував інформаційною політикою «Правого сектора», а потім пішов з головою в депутатську діяльність і отримав за роботу в 2015 р. $3000. Задекларував готівкою і на банківських рахунках $105000 (частина – в національній валюті), €218000 і 5500 GBP. Ще $120000 він комусь позичив. Дружина Берези теж принесла в сім’ю близько $120000 у вигляді подарунка самій собі.

Комбат батальйону “Дніпро-1” встиг драпануть з іловайського котла разом з українським генералом, кинувши війська, а потім журналістів і пораненого водія, після чого успішно вирішив особисті питання сім’ї

Ще один Береза – цього разу Юрій, командир спецполку «Дніпро-1»

Ще один Береза – цього разу Юрій, командир спецполку «Дніпро-1». Свого часу втік з іловайського котла разом з українським генералом, кинувши війська, а потім журналістів і пораненого водія… Проте у 2014-2015 роках успішно вирішив всі інші питання – і земельне, і квартирне, і автомобільне. Причому самим чудесним чином, отримавши близько $3100 зарплати за рік. Він, дружина та дочка купили 4 земельних ділянки, будинок і квартирку в Дніпропетровській області. Там же будується стайня. З’явилася і нова машина – новенький позашляховик Toyota Land Cruiser вартістю понад $61000. Були і подарунки доньці ($10400) і дружині ($3900).

Комбата "Донбасу" багато раз викривали у брехні: насправді його подвиги були "липовими", а документи офіцера запасу – підробленими

У командира батальйону «Донбас» Семена Семенченка (він же – Костянтин Гришин) сума доходів сім’ї за 2015 рік склала близько $5000, приблизно стільки ж дружина комбата-депутата заборгувала двом банкам за трьома кредитами. При цьому готівки в сім’ї – €17500 і приблизно $26300 (частина суми в гривнях). Походження грошей декларація не пояснює. Ще $7600 сім’я витратила на автомобіль Nissan.

Переїхали в нові квартири та будинки в 2014-2015 роках і стали депутатами командири Білецький («Азов»), Вітко («Луганськ-1»), Матейченко («Артемівськ»).

Сидячи в російському СІЗО, Савченко досить непогано заробляла на Україні

Надія Савченко, що в 2014 році воювала з Донбасом у складі батальйону «Айдар», теж не залишилася в програші: вона отримала $8000 від Католицького університету і ще майже стільки ж склали її гонорари (очевидно, за «листи із кремлівських катівень» непогано платили); крім цього, задекларувала $2900 готівкою в національній валюті. Приклади Савченко і Мосійчука показують, що перебувати в СІЗО набагато вигідніше в матеріальному плані, ніж засідати в українському парламенті.

Частина депутатів, які очолювали збройні формування, взагалі не стали сушити собі мізки, заповнюючи декларацію про доходи. Вказали, наприклад, розмір депутатської зарплати – і все. Баста. Якщо декларація порожня, то й запитань до її упорядника не буде, а там преса нехай сама здогадується, яким чином з Дніпропетровської області або з Чернівців можна потрапляти на роботу в Київ.

Українська преса вважає низькими за теперішніх часів доходи українських законодавців: якщо вірити деклараціям, ці доходи становили в 2015 році в середньому близько $7000 на рік (крім зарплати депутати отримували ще й гроші на свою діяльність, і компенсацію оплати проїзду, але багато комбатів не записували ці виплати статтями доходів). Ще держава компенсувала їм оренду житла і готельних номерів. Однак ці гроші ніяк не можуть пояснити ні дорогих придбань, ні готівкових сум, ні заощаджень на банківських рахунках. А війна може.

Варто зазначити, що майже всі колишні вояки, які отримали депутатський статус, мають НУО (якими керують вони самі або їх родичі) і благодійні фонди, які фінансують продовження війни з Донбасом. Зарубіжним та українським грантів і пожертвам є куди текти струмочками й річками.

А ще колекціонер зброї Мосійчук оформив патент на назву «Чорні чоловічки» (ті самі, які в 2014-2015 роках викрадали і катували людей), а Ярош запатентував торгову марку «Правий сектор»…

Якби перевороту, а потім збройного конфлікту Києва з Донбасом, не було – де б були усі ці люди, що нажилися на війні і завдяки війні отримали владу?

Аріна ЦукановаЗ поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *