НАТО засудило «агресію РФ проти України», але уточнило, що воювати за Майдан не буде

НАТО засудило «агресію РФ проти України», але уточнило, що воювати за Майдан не буде

У понеділок, 21 листопада, Парламентська асамблея НАТО прийняла резолюцію, в якій Російську Федерацію звинувачено у «агресії щодо України». Делегати Асамблеї своїм голосуванням підтримали цю позицію.

Резолюція ПА НАТО засуджує «військову, економічну та інформаційну агресію Росії проти України», а також містить заклик до урядів і парламентів держав-членів альянсу зберігати єдність у протидії використанню сили з метою зміни кордонів де б то не було, і залишатися солідарними зі своїми партнерами – Україною, Грузією, Молдовою, які на думку делегатів Асамблеї, «стикаються з агресією Росії».

Прийняття цього документу саме в річницю «Революції Гідності», було сприйнято майданною владою, як чергове підтвердження консолідованої та потужної підтримки «світовим співтовариством» євроатлантичного курсу України та її боротьби з «країною-агресором».

Однак, слід зауважити, що майже одночасно з прийняттям цієї чергової декларативної заяви НАТО вчергове пояснило майданній владі, що крім як на слова підтримки і деякі таємні операції з боку своїх созників Майдану розраховувати не варто.

НАТО не може надати Києву пряму військову допомогу в протистоянні «агресії Росії», оскільки Україна не є членом Альянсу – зазначив голова військового комітету НАТО генерал Петро Павло. Нагадаємо, Комітет НАТО – це орган вищої інстанції Північноатлантичного альянсу.

“Україна не є членом НАТО, тому на неї не поширюється дія частини п’ятої статті Північноатлантичного договору. Це означає, що ми не можемо робити більше, ніж вже робимо: допомагати Україні впоратися з ситуацією, сприяючи їй на багатьох рівнях у підвищенні власних оборонних можливостей, і підтримувати її в військовій, економічній і політичній сферах. Однак прийти обороняти її ми не можемо”, – уточнив генерал.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *