Нардепи Верховної Ради не дозволили лікарням приймати на роботу священнослужителів

Священик у лікарні

Верховна Рада України не підтримала у першому читанні законопроект № 4987 про введення душпастирської опіки у сфері охорони здоров’я. Як передає УНІАН, за це рішення проголосувало лише 165 народних депутатів при необхідному мінімумі 226.

Також ВР не підтримала пропозицію направити законопроект у профільний комітет та авторам на доопрацювання, законопроект вважається відхиленим.

Представляючи законопроект, голова Комітету ВР з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець (БПП) підкреслила, що цим законопроектом пропонується ввести термін «душпастирська опіка» – діяльність у закладах охорони здоров’я священиків (капеланів), уповноважених релігійними організаціями.

Вона зазначила, що законопроектом передбачається діяльність священнослужителів, які пройшли спеціальну підготовку і відбір, на волонтерських або на громадських засадах. «Тому питання щодо тиску на місцеві бюджети взагалі не стоїть», – додала Богомолець.

Вона повідомила, що наразі проводяться переговори з університетом ім. Т. Шевченка про можливість відкриття нового факультету душпастирської опіки для підготовки медичних, військових і тюремних капеланів. Богомолець також повідомила, що законопроектом пропонується надати право священнослужителям (капеланам) входити до складу комісій з питань біоетики, що діють при закладах охорони здоров’я. «І саме ці комісії будуть співпрацювати з тими координаторами-трансплантологами, які будуть розвивати в Україні систему трансплантації», – сказала вона.

Народний депутат України Володимир Литвин (група «Воля народу») під час обговорення проекту зазначив, що доцільно було б ввести священиків у ВР, щоб зупинити «сеанс ненависті» в парламенті, коли народні депутати нагадують «зграю товаришів, які поділилися на певні колективи, і вожаки цих зграй намагаються підтвердити домінантне становище».

Депутати також кажуть, що в умовах існування в Україні різних релігійних конфесій, начебто незрозуміло, як керівництво лікувальних закладів буде робити вибір.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *