Перелякана майданна влада зірвала судове засідання з відеодопитом Віктора Януковича

Віктор Янукоаич

Сьогодні, 25 листопада, у Святошинському районному суді міста Києва повинне було відбутися чергове судове засідання у справі вбивства людей у лютому 2014 року під час «Революції Гідності» або так званого Євромайдану. Тоді загинуло більш ніж 100 осіб, серед яких були як протестувальники так і правоохоронці. Майданна влада звинувачує у вбивствах «мирних протестувальників» колишніх бійців спецпідрозділу МВС України «Беркут». П`ятеро колишніх бійців «Беркуту» були заарештовані і зараз їх судять за висунутими Майданом звинуваченнями. За процедурою суду домайданний президент України міг бути допитаний як свідок тогочасних подій. Віктор Янукович, що зараз перебуває у Росії, дав свою згоду на допит у відеорежимі із залу Ростовського обласного суду. Крім домайданного глави держави, суд мав допитати також і екс-командувача Внутрішніх військ МВС України Станіслава Шуляка.

Екс-командувач Внутрішніх військ МВС України Станіслав Шуляк

Напередодні адвокат домайданного президента України Віталій Сердюк підтвердив участь Віктора Януковича у допиті і закликав забезпечити надійний відеозв’язок між Святошинським райсудом Києва і Ростовським обласним судом.

Проте у Києві вже тоді розпочалося хвилювання з приводу можливої публічної розмови з «кривавим диктатором». Так перший заступник міністра юстиції України Наталія Севостьянова «висловила сумнів в тому, що в Святошинському райсуді відбудеться запланований на 25 листопада допит Януковича у режимі відеозв’язку». А прокурор, що веде справу, Олексій Донськой «не виключив виникнення технічних проблем з відеозв’язком під час допиту». Одночасно багато хто з Майданних чиновників і політиків почали відверто заявляти, що відкритий публічний допит Януковича «є недоцільним», бо «може бути використаний антиукраїнськими силами для підриву автритету нашої держави і дискредитації української влади». Зокрема, генеральний прокурор Юрій Луценко попередив, що запланований на сьогодні допит стане «черговою піар-акцією про нелегітимну київську хунту».

Хоча СБУ не допустила до приміщення Святошинського суду жодного російського журналіста, на початок судового засідання у Києві і Ростові сумарно зібралася рекордна кількість представників українських, російських та закордонних ЗМІ (близько півтисячі).

Журналісти в залі суду

Для того, щоб уникнути надання слова Віктору Янукоаичу, майданна влада прийняла рішення зірвати судове засідання. Для цього були задіяні підручні члени неонацистських угруповань, які заблокували виїзд підсудних «беркутівців» із Лук’янівського СІЗО до Святошинського суду. Свої дії учасники блокади пояснюють тим, що «Янукович може сказати, що «беркутівці», яких підозрюють у вбивствах на Майдані, не винні».

Перелякана майданна влада зірвала судове засідання з відеодопитом Віктора Януковича

Для того, щоб зробити «громадську акцію» більш масовою, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що МВС не буде вступати у силовий конфлікт із протестувальниками під Лук’янівським СІЗО. «Точка зору і мотиви цих людей нам зрозумілі і багато у чому ми їх поділяємо», – написав Аваков на своїй сторінці у Facebook.

В свою чергу Святошинський суд відмінив засідання, посилаючись на «відсутність підозрюваних». Суд переніс засідання на 28 листопада.

Віктор Янукович продовжив наполягати на проведенні відеодопиту саме сьогодні: «Я, безумовно, добре розумію, що затягування мого допиту це рішення навмисне. Навмисне з боку тих людей, які сьогодні не хочуть встановити істину. Тому я просив би Вас, ваша честь, при будь якій можливості сьогодні провести це засідання. Це дуже важливо. Ми зробили все, що необхідно разом з моїми помічниками за допомогою ростовського суду, щоб був якісний зв’язок. І нас попереджували, що готуються провокації. І тому суд має врахувати, що це також порушення закону, і ті, хто порушує ці закони, і перешкоджає засіданню суду, повинні бути покарані».

Так як ситуація продемонструвала повну неспроможність або небажання майданної влади забезпечити дотримання закону України, Віктор Янукович врешті-решт погодився повторно з`явитися на відеодопит 28 числа о 13:00 за київським часом. «Безумовно, я вже сказав, що я зацікавлений, це моє особисте рішення, зацікавлений у встановленні істини і я обов’язково буду», – запевнив президент, відповідаючи на питання про свою участь у перенесеному засіданні.

Журналістам, які прибули на зачідання суду у Ростов-на-Дону, Віктор Янукович пообіцяв, що дасть сьогодні прес-конференцію.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *