Майдан готується урочисто відзначати третю річницю «Революції Гідності» – нове державне свято «День Гідності та Свободи»

Майдан готується урочисто відзначати третю річницю «Революції Гідності» - нове державне свято «День Гідності та Свободи»

У понеділок, 21 листопада вся майданна Україна буде відзначати третю річницю «Революції Гідності» (відомої також під попередніми назвами – Євромайдан і просто Майдан). В цей день у 2013 році американські та європейські політменеджери вивели на вулиці Києва перших протестувальників, обурених зволіканням тогочасної «злочинної влади» з підписанням угоди про асоційоване членство України у Європейському Союзі. Протести, що з того дня тривали майже три місяці, завершилися впевненою перемогою прибічників «європейського вибору». У лютому 2014 року «кривавий режим» домайданного президента України Віктора Януковича було повалено і владу захопили «демократи». Заради цього вони вбили більш ніж сотню людей («Небесну Сотню») і покалічили кілька тисяч у Києві, а потім, змусивши «проросійський» Крим тікати в Росію, заходилися вбивати несвідоме населення «сепаратистського» Донбасу, яке не схотіло ставати «європейцями». Громадянська війна на Сході України триває й досі… Така коротка історія цього свята, яке тепер офіційно називається «Днем Гідності та Свободи».

Вчора, на засіданні Кабінету Міністрів України, був схвалений урядовий план святкових заходів. Як вони самі пишуть – «З метою забезпечення організації на належному рівні відзначення у 2016 році Дня гідності та Свободи, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, учасників доленосних для України подій восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року».

Згідно цьому плану, 21 листопада у Києві та інших населених пунктах України «відбудуться меморіальні, урочисті та культурно-мистецькі заходи за участі представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, народних депутатів, учасників революційних подій в Україні у 2004, 2013-2014 роках, учасників антитерористичної операції на Сході України, представників громадських об’єднань, волонтерських рухів, молоді та духовенства. У цей день відбудеться покладання квітів до пам’ятників та пам’ятних знаків Героям Небесної Сотні, полеглих учасників антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях».

«Впродовж листопада – грудня 2016 року будуть проведені круглі столи, лекції та дискусії про масові акції громадського протесту в Україні, що відбувалися у листопаді 2013 року – лютому 2014 року, їх значення у розвитку громадянського суспільства та боротьбі за права і свободи. А також відбудуться тематичні виставки, вечори та інші мистецькі заходи із вшанування учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні. Український інститут національної пам’яті підготує та представить мультимедійний інформаційно-виставковий проект «Відважні: наші герої». У Києві на місцях, де відбувалися основні революційні події 2013-2014 рр, буде встановлено систему інформаційно-навігаційних стендів «Місцями Революції Гідності». Передбачається вжити заходів щодо невідкладного вирішення в установленому порядку питань, пов’язаних із забезпечення діяльності Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності. Закордонні дипломатичні установи України проведуть пам’ятні заходи із вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, зокрема за участю представників української громадськості за кордоном», – зазначається у документі.

Крім того, МВС попередило, що у столиці буде продовжено режим «підвищеної терористичної небезпеки», центр міста буде перекрито поліцією, частково закриють виходи з метро, людей перевірятимуть металошукачами. Офіційно повідомляється, що в Києві до охорони правопорядку залучено 6 тисяч поліцейських, разом з іншими проблемними містами – 20 тисяч. Кількість учасників акцій, що відбуватимуться у «День Гідності та Свободи», прогнозується у 11 тисяч осіб.  Тобто, у середньому, кожного «гідного і свободного» майданівця буде охороняти 2 поліцая.

Такий офіційний план святкування. Що стосується народних ініціатив, то 21 листопада цілий ряд євромайданних політичних та громадських рухів планує відзначити «День Гідності та Свободи» за іншою програмою. Зокрема, протестними акціями проти своєї ж евромайданної влади.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *