ГПУ призупинила слідство у справі домайданного президента України Віктора Януковича

Домайданний президент України Віктор Янукович

Генеральна прокуратура України зупинила досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо домайданного президента Віктора Федоровича Януковича і ряду високопоставлених чиновників колишньої президентської команди.

«В Кримінально-процесуальному кодексі є обмежені терміни слідства — рік з моменту повідомлення про підозру. Якщо слідство не призупиняти, термін закінчиться, і справа має бути закрита», — пояснив начальника департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк. Він додав, що законодавство України передбачає призупинення слідства у разі хвороби підозрюваного, пошуку або виконання міжнародно-правового доручення.

«Доля подібних справ знаходиться в руках депутатів: прийміть нормальні зміни до КПК, які будуть регулювати строки досудового слідства, це раз, прийміть нормальний закон про застосування процедури спеціального попереднього розслідування, так званого заочного, і не треба буде хвилюватися з приводу зупинки або незупинення справ», — заявив Горбатюк.

Раніше Інтерпол відхилив прохання євромайданної влади оголосити в розшук президента України Віктора Януковича у справах «про розстріли на Майдані», оскільки у висунутих звинуваченнях відстежується політичні мотиви.

Адвокат домайданного глави держави Віталій Сердюк повідомив, що Віктора Януковича допитають у режимі відеоконференції в якості свідка у справі про звинувачення п’яти колишніх співробітників спецпідрозділу МВС України «Беркут» у вбивствах активістів Майдану.

Нагадаємо, керівники правоохоронних відомств України, які прийшли до влади після повалення легітимного уряду країни, покладають відповідальність за загибель понад 100 людей під час Євромайдану на Віктора Януковича і співробітників МВС.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *