Біля НБУ триває мітинг. Профспілки не підтримали протестуючих – вони проведуть свій Майдан окремо

Біля будівлі НБУ триває мітинг. Профспілки не підтримали протестуючих - вони проведуть свій Майдан окремо

Сьогодні біля Національного банку України (НБУ) знову мітингують протестувальники. Переважно це люди похилого віку, пенсіонери. Вони прибули сюди колонами з Майдану Незалежності. Вулиця Хрещатик відкрита для транспорту, натомість вулиця Інститутська перекрита парканами. Поліція перевіряє людей та сумки метолошукачами.

Протест біля НБУ підтримують політичні партії “За життя” і “Партія 5.10”. Сьогодні до протестувальників “Тарифного Майдану” також планували приєднатися українські профспілки, але в останню мить вони змінили своє рішення.

Федерація профспілок України (ФПУ) перенесла свою масштабну акцію пікетування Верховної Ради на наступний пленарний тиждень парламенту (6 – 9 грудня). Раніше представник ФПУ в парламенті, народний депутат Сергій Каплін заявив, що мітинг профспілок перед Радою міг зібрати 50-70 тисяч осіб з усіх областей України.

“Для влади перенесення акції ФПУ знімає напругу. Не буде страшної для неї картинки – протестуючої маси людей біля адміністративних будівель. Хоча ця влада стала такою внаслідок Майдану, але тепер вона страшенно боїться будь-яких масових акцій”, – дає оцінку політолог Андрій Золотарьов.

Пояснюючи причину зміну дати профспілкового Майдану, Каплін сказав, що акцію вирішили приурочити до розгляду в Раді проекту державного бюджету на 2017 рік. Мовляв, у такий момент профспілкам зручніше просувати свої соціальні вимоги, і буде видно готовність депутатів йти назустріч.

У свою чергу, голова ФПУ Григорій Осовий зазначив, що, приймаючи “колегіальне рішення про перенесення акції, федерація взяла до уваги нагнітання окремими громадськими організаціями і політичними силами ситуації в країні, з метою її дестабілізації, а також попередження правоохоронних органів про загрозу здоров’ю і життю учасників масових заходів”. “ФПУ не допустить, щоб справедливі соціально-економічні вимоги трудящих стали розмінною монетою в грі політичних сил”, – підкреслив Осовий.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
  • 18.11.2016 at 11:10
    Посилання

    Нардеп Вадим Рабинович: «Я подъехал к своим митингующим, нам запретили носить чай и туалеты арестовали, сказали, что там могут быть мины…»

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *