12 цитат Предстоятеля УПЦ про Україну, про Церкву, про владу і про ставлення до життя

Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Онуфрій

Як відомо, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Онуфрій майже не з’являється на телеекранах і дуже рідко дає інтерв’ю. Словам він вважає за краще молитви і добрі справи. Настанови Блаженніший дає в своїх проповідях. Центр інформації УПЦ опублікував деякі висловлювання Митрополита Київського і всієї України.

Пор волю Божу

Перша думка – воля Божа. Але для того щоб зрозуміти, яка перша, яка друга – вже треба мати певний духовний рівень. Треба робити вибір волі Божої через молитву, молитися навіть при такому стані, яке у нас є. Якщо бурхливий стан, молитися: «Господи, ти сам знаєш, як». І Бог керує. Бог вміє це робити.

Про любов Бога до людини

Все, що Господь робить, робить по своїй любові до людини, по своїй милості, за бажанням, щоб людина стала кращою.

Про мир

Якщо немає миру в суспільстві, значить, немає Христа в душі суспільства. Бо народ повинен бути одностайний, повинен шукати істинні цінності, знаходити їх і з’єднуватися, а не розділятися. Тоді не буде того, що ми спостерігаємо в наш неспокійний час.

Про духовне зростання

Завдання християнина на землі не тільки прийти в Церкву, але й зростати духовно, над собою працювати. Прийшли до Церкви, і не важливо, хто на якому рівні – хто на дуже високому, хто на дуже низькому – всі мають над собою працювати. Це найголовніша проблема, вічна проблема. Поки є земне життя, ця проблема існує.

Про терпіння

Не слід йти за духом світу цього, а треба терпіти один одного, які ми є: дуже гарні, менш добрі, злі, дуже злі – все одно терпіти. Терпіння – це перша форма любові, а любов веде людину до виправлення.

Про надії

Людина з чимось приходить і на його запит треба щось відповісти. А головна суть усіх відповідей – це в людині відродити надію на милість Божу, щоб людину відвести від зневіри, від занепаду. Якщо надія воскресає в людині, то людина повстає, потихеньку, потихеньку починає жити.

Про ставлення до життя

Є люди, які живуть одним днем і кожен день для них як останній. Вони кажуть «помолюсь сьогодні, тому що, можливо, завтра вже не настане у моєму житті. Зроблю щось хороше сьогодні, тому що, можливо, завтра вже не буде такої можливості». Ті люди, які живуть кожен день, як останній, мають добрий грунт свого серця.

Про Церкву

Церква сьогодні – це, мабуть, єдине, що з’єднує Схід і Захід, зберігає народну єдність в країні. Кожен священик знає, що у Христі етнічні, соціальні та інші відмінності відходять на другий план. Кожна людина для нас – образ Божий, який треба любити й шанувати. Але одна справа знати, а інша справа – реалізовувати це знання в житті.

Про Україну

Україна – це багатонаціональна країна. Тут живуть українці, росіяни, румуни, молдавани, татари, представники інших народів. І нам треба навчитися поважати один одного. Я завжди намагався і намагаюся поважати культуру та звичаї всіх національних спільнот. Не з якихось дипломатичних міркувань, а тому що Бог вчить нас любити і поважати кожну людину такою, якою вона є.

Про українців

Всі ті переваги, які є в українського народу, все те величне, що він надбав за свою історію, мають коріння в Православ’ї. Все це плоди православного життя нашого народу.

Про державну владу

Церква завжди стає на захист тієї частини суспільства, яка не може сама себе захистити від свавілля, від злиднів. І посередницька функція Церкви полягає в тому, щоб нагадувати владі, що проблема існує, що є люди, яким треба допомогти. Державна влада, за вченням Церкви, це служіння своїм громадянам і своїй Вітчизні. Шлях, який Церква проповідує і наполягає на якому – це мирне вирішення всіх питань.

Про інформацію

Головним для місіонера є не інформація, а молитва. Якщо розчиняти все молитвою, і інформацію розчиняти молитвою, то, може, ми в інформації будемо мати якийсь пробіл, може таке бути, але якщо цей пробіл буде за рахунок молитви, Бог умудрить, і ви відповісте краще, ніж маючи інформацію.

 З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *