Верховна Рада України прийняла декларацію про відповідальність СРСР за початок Другої світової війни

Антирадянський плакат початку Другої світової війни

У тридцяті-сорокові роки минулого століття нацистською пропагандою активно поширювалася тема «більшовицької агресії», яка начебто загрожує  існуванню «нової Європи».  Так «цивілізований світ» готувався до війни з Радянським Союзом руками нацистської Німеччини, фашистської Італії та інших своїх васалів…

Нині євромайданна влада України вчергове звертається до досвіду своїх натхненників та вчителів з гітлерівського пантеону. Сьогодні Верховна Рада України ухвалила так звану «Декларацію пам’яті та солідарності парламентів України, Польщі та Литви щодо подій Другої світової війни», покликану фактично переписати історію і покласти на Радянський Союз відповідальність за Другу світову війну.

У тексті декларації говориться, що парламентарі трьох країн спільно і одночасно приймають цю декларацію, «щоб віддати шану мільйонам жертв, які зазнали наші народи під час Другої світової війни, і засудити зовнішніх агресорів, які намагалися знищити нашу незалежність».

«Ми привертаємо увагу до того факту, що пакт Ріббентропа-Молотова від 23 серпня 1939 року, укладений між двома тоталітарними режимами — комуністичним Радянським Союзом та нацистською Німеччиною призвів до вибуху 1 вересня Другої світової війни, викликаної агресією Німеччини, до якої 17 вересня приєднався Радянський Союз. Наслідком тих подій була окупація Польщі Німеччиною та Радянським Союзом, а в 1940 році — радянська окупація Литви, Латвії та Естонії. Наслідком цього стали масові репресії проти наших народів. Ті події призвели також до прийняття в Ялті в 1945 році рішень, які почали новий етап поневолення всієї Східної та Центральної Європи, що тривав півстоліття», — йдеться в тексті декларації.

«Ми віддаємо шану мільйонам жертв агресії та окупації наших країн у ХХ столітті. Ми пам’ятаємо про боротьбу литовських, польських та українських національних сил антикомуністичного та антинацистського руху опору, які створили моральну основу для повернення незалежності наших держав. Ми віримо в необхідність активізації неупереджених історичних досліджень і необхідність стримування сил, які ведуть до суперечок у наших державах», — йдеться в документі.

Члени парламентів України, Польщі та Литви також стверджують, що «здійснення Російською Федерацією агресивної зовнішньої політики, окупація Криму, підтримка і здійснення збройної інтервенції на сході України, порушення основних норм міжнародного права і договорів, підписаних з Україною, невиконання Кремлем домовленостей і ведення гібридної інформаційної війни становлять загрозу для миру і безпеки всієї Європи».

«Ми висловлюємо нашу солідарність з усім українським народом, у тому числі з кримськими татарами, в період цього великого випробування. Підкреслюємо нашу ангажованість у заходах на користь мирного вирішення конфлікту на сході України і повернення її територіальної цілісності.

Підкреслюємо необхідність згуртованості дій в рамках Організації Північноатлантичного Договору проти нових загроз і висловлюємо підтримку поглиблення співпраці Альянсу з Україною та її стратегічної мети набути членство в НАТО. Ми закликаємо всіх європейських партнерів показати єдність і міжнародну солідарність і захищати Європу від зовнішньої агресії. Закликаємо народи всієї Європи пам’ятати про причини і наслідки ІІ світової війни, а також докласти спільних зусиль з метою захисту безпеки і свободи», — йдеться у документі.

Аналогічну декларацію прийняли також у Польщі. Литва утрималася, посилаючись на необхідність «вивчення цього питання».З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *