В Україні, погрожуючи винищувачами, посадили білоруський пасажирський літак

В Україні, погрожуючи винищувачами, посадили білоруський пасажирський літак

Силові структури правлячого в Україні режиму, погрожуючи підняттям винищувачів, повернули до Києва білоруський авіалайнер. Про це йдеться в повідомленні авіакомпанії Belavia, якій належав літак. В Belavia принесли вибачення своїм пасажирам.

«Згідно з розкладом о 15.25 літак вилетів з Міжнародного аеропорту «Жуляни» в Мінськ. В 15.36 за 50 кілометрів до входу в повітряний простір Республіки Білорусь командиру повітряного судна надійшла вказівка від диспетчера повітряного руху районного центру «Київ», що входить в державне підприємство обслуговування повітряного руху «Украерорух», про негайне повернення в аеропорт вильоту без пояснення будь-яких причин. Також було заявлено, що в разі невиконання команди в повітря будуть підняті винищувачі. Командир повітряного судна виконав вказівку і в 15.37 приступив до зниження», — розповіли в авіакомпанії.

У результаті літак змушений був приземлитися в Києві. «15.55 літак авіакомпанії «Бєлавіа» приземлився в міжнародному аеропорту «Жуляни». Після посадки з борту повітряного судна правоохоронними органами України був знятий один пасажир, який є громадянином Вірменії», — повідомили в авіакомпанії.

Після бесіди зі спецслужбами громадянина Вірменії відпустили наступним рейсом в Білорусь. Правоохоронними органами України даний пасажир був відпущений і вилетів до 19.00 рейсом B2-830 авіакомпанії «Бєлавіа» в Мінськ.

Авіакомпанія «Бєлавіа» має намір вимагати з ДП «Украерорух» відшкодування витрат, пов’язаних з поверненням літака в міжнародному аеропорту «Жуляни».

Помилкове затримання білоруського літака на вимогу СБУ не коментується представниками київської влади.  Про наміри Києва компенсувати збитки білоруському авіаперевізнику та пасажирам перерваного рейсу наразі нічого не повідомляється.

Офіційний Мінськ вже заявив протест у зв’язку з примусовим поверненням до Києва білоруського літака. Українського тимчасового повіреного у Мінську Валерія Джигуна викликали в білоруський МЗС і вручили йому ноту протесту «у зв’язку з діями компетентних органів України щодо примусового повернення білоруського повітряного судна авіакомпанії «Бєлавіа», що здійснював 21 жовтня регулярний рейс В2 840 за маршрутом Київ — Мінськ». Як підкреслюється в ноті МЗС РБ, Білорусія чекає офіційних вибачень і вимагає відшкодування усіх фінансових витрат.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
  • 22.10.2016 at 14:24
    Посилання

    Стало известно, из-за какого пассажира украинские диспетчеры, повинуясь указанию СБУ, развернули лайнер белорусской авиакомпании «Белавиа», угрожая поднять истребители, если самолет не вернется в киевский аэропорт «Жуляны». СМИ сообщают, что таинственным пассажиром оказался Армен Мартиросян — известный антимайдановец, переехавший из Киева в Москву в 2014 году после «победы Революции Гидности». В настоящее время Мартиросян является главой правления Международной общественной организации «Гражданский Союз».

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *